Menu

Koronawirus: 497 osób zmarło - rekord IV fali pandemii (AKTUALIZACJA)

28 128 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 497 osób z COVID-19, to najwyższa liczba zgonów w tej fali pandemii – poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Jedna osoba zmarła w Wałbrzychu. Prawdopodobnie w tym lub przyszłym tygodniu będziemy mieli apogeum IV fali pandemii. 
 
 
 
Koronawirus: 497 osób zmarło - rekord IV fali pandemii (AKTUALIZACJA)
Mamy 28 128 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (4886), śląskiego (3444), małopolskiego (2332), wielkopolskiego (2309), dolnośląskiego (2087), pomorskiego (1769), łódzkiego (1601), 
lubelskiego (1580), kujawsko-pomorskiego (1536), zachodniopomorskiego (1333), 
podkarpackiego (1229), warmińsko-mazurskiego (971), opolskiego (782), podlaskiego (727), lubuskiego (654), świętokrzyskiego (654). 234 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
 
Z powodu COVID19 zmarło 120 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 377 osób.
 
Liczba zakażonych koronawirusem 3 434 272 / 82 186 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 
 - Dzisiaj mamy mniej więcej ten sam poziom zakażeń co wczoraj, dokładnie – 28 128 nowych przypadków zakażenia koronawirusa. Liczba zgonów też jest niestety stosunkowo wysoka – to 497, czyli w tej fali to najwyższa liczba zgonów
– przekazał minister.
 
W stosunku do poprzedniego tygodnia jest to przyrost, jadnak jak mówił minister Niedzielski,   jest stosunkowo niski, w okolicach 15-procentowej dynamiki.

- Wszystko wskazuje na to, że w tym lub przyszłym tygodniu będziemy mieli apogeum tej fali - mówił Niedzielski.

Czy będą nowe restrykcje ? 

- Skala obostrzeń będzie zależna od tego, jak będzie rozwijała się pandemia - powiedział minister zdrowia.

Według resortu zdrowia najbardziej prawdopodobne jest apogeum liczby zakażeń w ciągu półtora tygodnia, a potem spadek. Niedzielski zaznaczył, że jego zdaniem napisanie regulacji restrykcyjnej nie rozwiązuje problemu zakażeń w takim stopniu, jak wartość szczepień, wartość nowych kontraktowanych leków, przygotowanie lekarzy czy pielęgniarek do walki z pandemią. Według niego to jest istota walki z pandemią, a nie restrykcje. 

- Jeżeli ludzie się nie zaszczepią, to w tych powiatach, gdzie jest dużo zakażeń, trzeba będzie wprowadzić znaczące ograniczenia – powiedział w czwartek doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Dodał, że mogą one objąć 20 proc. kraju.

Prof. Horban był pytany w TVN24 o rozwój czwartej fali epidemii.

- Cała Europa zaczyna otwierać oczy ze zdumienia, dlaczego ludzie się generalnie nie szczepią. My mamy taki sobie wynik szczepień, sześćdziesiąt parę procent. Na szczęście w grupie osób powyżej 70. roku życia to jest prawie 70 proc., w niektórych ponad 80 proc. Efekt jest taki, że 40 proc. osób, które są niezaszczepione, po prostu choruje – powiedział szef Rady Medycznej przy premierze.
 
Na pytanie, czy Polska wprowadzi wzorem niektórych krajów europejskich ograniczenia dla niezaszczepionych, odparł: "Jesteśmy bardzo bliscy tego, bo nie będzie wyjścia. To jest ostateczność oczywiście".
 
- To jest ostatnia rzecz, którą można zrobić. Ważność i skuteczność to są szczepienia. Jeżeli zaczynamy mówić o paszportach covidowych to tracimy z oczu to, co jest ważne, czyli szczepienia, dystans, maski. Dopiero potem ograniczenia – dodał prof. Horban.


adm
źródło: PAP. MZ
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

anżej (25 listopada 2021 13:20)
Cytuję użytkownika: Jerzy
Cytuję użytkownika: Księgowy
Zmowu podają znowu falszywe wieści.
Ciebie tłuku już dawno powinni zamknąć,za szerzenie kłamstwa .Zakuty komunistyczny łbie!
Ciebie powinni zamknac lamusie za propagowanie wirusa swirusa :)
Rodak (25 listopada 2021 12:51)
A zaszczepieni nie roznoszą wirusa??? Ich juz nic nie obowiązuje???
PanLach (25 listopada 2021 10:15)
Co mają goje? Goje mają się kłócić!
Lolek (25 listopada 2021 9:33)
Szczepienia to albo żydowski plan eksterminacji goi albo plan ich całkowitego zniewolenia.
Jerzy (25 listopada 2021 9:31)
Cytuję użytkownika: Księgowy
Zmowu podają znowu falszywe wieści.
Ciebie tłuku już dawno powinni zamknąć,za szerzenie kłamstwa .Zakuty komunistyczny łbie!
Księgowy (25 listopada 2021 9:07)
Zmowu podają znowu falszywe wieści.

Dodaj komentarz

VI fala koronawirusa wyhamowała

Czy wrócą maseczki ?

Prawie 20 tysięcy zakażeń w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij