Wystawa Body Worlds - mamy dla Was zaproszenia
Mamy dla Was zaproszenia na najliczniej odwiedzaną wystawę świata "Body Worlds". Wystawę można oglądać do 17 grudnia we Wrocławiu - a zaproszenia są do zdobycia u nas - na portalu walbrzych24.com. 

 
Nową odsłonę niezwykłej wystawy autorstwa prof. Gunthera von Hagensa można oglądać jeszcze tylko do 17 grudnia br., w Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych (obok Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1). Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 50 milionów odwiedzających na całym świecie.

Wystawa umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii jak i zdrowia. Na wystawie znajduje się ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji. Zobaczymy jak dokładnie działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe i poznamy sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Wystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie i swoją kondycję. W tym celu przedstawiono obok siebie narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia wpływa na organizm np. jak palenie wpływa na płuca a cukier, złe tłuszcze czy sól przyśpieszą procesy starzenia znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób.Co takiego jest w BODY WORLDS, co urzeka i odbija się echem tak wielu milionów ludzi z różnych kultur i religii, w różnym wieku i wykonujących różne zawody? Kurator dr Angelina Whalley, która jest odpowiedzialna za treść, projekt oraz koncepcyjne planowanie wystawy stwierdza iż, kluczem do sukcesu BODY WORLDS jest to, że wystawa głęboko zmienia nasze spojrzenie na nas samych.

- Zwiedzający patrząc na inne ludzkie ciało odkrywają własne w zupełnie nowy sposób. Ekspozycja przedstawia ciało nie tylko jako podstawę naszej fizycznej egzystencji, ale także jako zwierciadło naszego własnego stylu życia. Cokolwiek robimy lub czego nie robimy, to co jemy, jak i czy ćwiczymy - wszystko ma na nas fizyczny wpływ, zarówno pozytywny, jak i negatywny - mówi kurator dr Angelina Whalley.Ekspozycja przywodzi na myśl te skojarzenia i przedstawia wyjątkowość ludzkiego życia. Wiedza zdobyta na wystawie wyostrza poczucie własnej bezbronności oraz wartości własnego zdrowia jednocześnie ucząc jak lepiej dbać o siebie szczególnie teraz w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.
 
- Wystawa jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich ciekawych ludzkiego ciała – bez względu na wiek. 
Mam tutaj na myśli zarówno dzieci w wieku szkolnym, licealistów, jak i studentów, a także osoby dojrzałe. 
Każdy znajdzie coś dla siebie – edukację, czy refleksję nad kondycją naszego zdrowia. - mówi Colleen Schultz, Kierownik Oświaty z Children’s Health Education.

 
Wystawa kładzie ogromny nacisk na edukację, przez co zachęca uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i uczelni wyższych do przeniesienia wiedzy podręcznikowej w praktyczną naukę anatomii i czerpanie wiedzy „z pierwszej ręki”. 

Wartość edukacyjna projektu została bardzo wysoko oceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata zdobywając ogromną popularność na każdym kontynencie. Metoda plastynacji oraz stworzenie wystawy BODY WORLDS sprawiły, że wiedza dotycząca anatomii, kiedyś przeznaczona wyłącznie dla lekarzy  i personelu medycznego, teraz stała się dostępna dla każdego z nas. 

Jak otrzymać zaproszenia ?   

Mamy dla Was trzy podwójne zaproszenia. Każdego dnia (w piątek 26 listopada, w sobotę 27 listopda i w niedzielę 28 listopada) będziemy rozdawać jedno podwójne zaproszenia. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza, punktualnie o godzinie 12:00 w piątek, sobotę lub niedzielę wyśle do nas maila na adres: redakcja@walbrzych24.com. W temacie maila wpisz WYSTAWA, a w treści prosimy podać imię, nazwisko i numer telefonu. 

Wystawę można oglądać do 17.12.2021 r.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych, (obok Hali Stulecia)
Wrocław, ul. Wystawowa 1
Bilety -  szczegóły na www.bodyworlds.pl 
 

opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno