Menu

Mieszkańcy chcą legalnie ''wywalać graty z chaty''

Od 2019 roku w Wałbrzychu nie ma akcji „Wywalamy Graty z Chaty”. Kolejny raz pytamy mieszkańców - czy są za jej przywróceniem. 

Mieszkańcy chcą legalnie ''wywalać graty z chaty''
Akcja polegała na wywożeniu przez miasto wystawionych na ulice odpadów wielkogabarytowych. Po zaprzestaniu organizowania akcji - kanapy, szafy i inne duże śmieci musimy wywieźć na własny koszt do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Sam odbiór nic nas nie kosztuje, ale transport to często niemałe pieniądze. Starsze i samotne osoby nie są  w stanie sobie z tym poradzić. 
 
Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej pytany, o przywrócenie zbiórki odpadów argumentował decyzję miasta o zaprzestaniu akcji względami edukacyjnymi. „Jeśli jedna osoba wystawi, to zaraz wszyscy będą wystawiać”. Argumentem władz są również koszty. 
 
Spytaliśmy mieszkańców o zdanie i czy akcja powinna wrócić. Wszystkie komentarze znajdziesz tutaj
 
- Taka akcja jest niezbędna raz w miesiącu wystarczy i zapanuje porządek - pisze Beata
 
- Raz na kwartał zupełnie wystarczy. Zapanuje porządek łatwiej wystawić przed posesję niż cichaczem do lasu. Akcja powinna być i będziemy wszyscy zadowoleni - pisze Elżbieta
 
- Pewnie że tak ludzie wystawia graty a nie do lasu albo na pola wyrzucą - pisze Izabela
 
- Tak ciężko wrzucić na busa graty i zawieźć na PSZOK - pisze Paweł
 
 
- No raczej! Mniejszy syfilis był. Bo walbrzyszanie nie potrafią żyć w czystości oczywiście nie mówię o wszystkich! - pisze Wioletta
 
- Było by bardzo dobrze .Nie byłoby tyle gratów przy śmietnikach i w krzakach. - pisze Krystyna
 
- Ludzie muszą gdzies to wyrzucać tak zeby nie musieli organizowac przewozu zeby to zawieźć do specjalnego punktu. Nie każdy ma taką możliwość przecież, wygodniej byłoby zeby regularnie można było wystawic graty koło domu, może wtedy zapanowal by większy porządek, bo póki co jest dramat - pisze Celina
 
- To będą graty się walać tu i tam,też będą ludzie nimi palić - pisze Dariusz
 
red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Mieszakniec Wałbrzycha (3 grudnia 2021 10:51)
Kolejna Firma i kolejna Rewolucja śmieciowa w Wałbrzychu. Popatrzcie tylko na P. Góre ul. Dluga wystawioine nowe pojemniki do Segregacji Odpadów-Wystawiono po kilka Do Odpadów Zmieszanych , kilka do odpadów Pozostałych - Ale na Papier tylko po jednym w takich Gniazdach . To do cholery gdzie ci ludzie maja wyrzucac papier i jak tu przestrzegac zasad Segregacji . Czy ktos to zrobił umyslnie czy bezmyslnie . Wrzucają gdzie popadnie i śmieci fruwaj po ulicach . Tak jest tez z gabarytami .
Jak (29 listopada 2021 8:53)
Z przykroscią muszę przyznać że coraz bardziej czuję się zawiedziony, jako wyborca i mieszkaniec Wałbrzycha. P. Szełemej gdy rozpoczynał swoją działalność stwierdził że Wałbrzych jest biednym miastem ale nie znaczy to że ma być miastem brudnym. Dziś jest jeszcze gorzej, wszechobecny brud i bałagan jest nie do zniesienia. Niedbalstwo i tumiwisizm służb miejskich jest widoczny na każdym kroku. Ekscytować się budową obwodnicy to za mało, trzeba wejść w na tyły naszych ulic i podwórek.
ADAMS (28 listopada 2021 20:26)
JAKOŚ BIEDNIEJSZE MIASTA NP. GŁUSZYCA, JEDLINA ZDR. DWA RAZY ROCZNIE ORGANIZUJĄ TAKIE AKCJE WYWOZU GRATÓW SPOD KAMIENIC I MIEJSC ZBIORCZYCH. A WAŁBRZYCH? BIEDNA, MAŁA MIEŚCINKA, MUSI OSZCZĘDZAĆ BY PONAD 500 URZĘDNIKÓW DOSTAWAŁO PENSJE, NAGRODY, PREMIE, TRZYNASTKI, WCZASY POD GRUSZĄ, EKWIWALENTY I INNE DODATKI, A TO OGROMNA KASA!
SKANDALista (27 listopada 2021 17:41)
Cytuję użytkownika: Tomek
Karać, karać, karać. To się nauczą porządku syfiarze. To jest tylko brak chęci wywiezienia starych mebli. Skoro stać kupić nowe, to nie wierzę że nie stać na wywózkę starych.
Nikt nikogo nie będzie karać, bo nikt tego nawet nie skontroluje - ktoś tutaj wierzy, że jeden sąsiad podpieprzy drugiego czy jak ? Tak samo jest ze srającymi psami pod balkonem - straż miejsca nie przyjedzie i nie będzie brać udziału w takich interwencjach
Ewa (27 listopada 2021 11:03)
Cytuję użytkownika: Tomek
Karać, karać, karać. To się nauczą porządku syfiarze. To jest tylko brak chęci wywiezienia starych mebli. Skoro stać kupić nowe, to nie wierzę że nie stać na wywózkę starych.
Wróć na ziemię - to nie jest kwestia bycia "syfiarzem" ale zwykłych możliwości - emerytka "ciuła" na wersalkę i co ma zrobic ze starą? Łaski Pańskiej trzeba, żeby ktoś zechciał pomóc i nie zdarł tyle co za drugą wersalkę. Odbiór odpadów jest obowiązkiem gminy - inne miasta radzą sobie z tym problemem doskonale a u nas tylko karać i karać! Miasto terroru czy co?
Księgowy (27 listopada 2021 10:46)
Szelemej nie zna obyczajow gminnych panujących na terenie UE .Na zachodzie tzw.wystawki raz na kwartał to norma i konieczność.
Tomek (27 listopada 2021 7:41)
Karać, karać, karać. To się nauczą porządku syfiarze. To jest tylko brak chęci wywiezienia starych mebli. Skoro stać kupić nowe, to nie wierzę że nie stać na wywózkę starych.

Dodaj komentarz

graty z chaty  |   akcja  |   zbiroka  |   odpady  |  

Wałbrzyskie Mauzoleum. Niewygodny pomnik - vlog youtubera

Nie wszyscy segregują śmieci i koszty rosną

Możesz uratować komuś życie - nie bądź obojętny

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij