Krystian Werecki przewodniczącym Nowej Lewicy w regionie
Blisko 50 delegatów zdecydowało, że na czele Nowej Lewicy stanie Krystian Werecki, radny Rady Powiatu Świdnickiego.  W piątek (26 listopada ) podczas konwencji powiatowej Nowej Lewicy  wybrano nowy zarząd partii w Powiecie Świdnickim. 
Wiceprzewodniczącymi zostały Kornelia Lech oraz Wioletta Wnęk-Soczyńska, mieszkanka Strzegomia. W skład zarządu weszli również: Edyta Sobala (Gmina Świdnica), Piotr Malec (Świdnica), Ewa Wrochna (Świebodzice), a także Marek Suwalski (Świdnica). Sekretarzem zarządu został Rafał Fasuga, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy.
 
Podczas jednej z pierwszych na Dolnym Śląsku konwencji powiatowej spotkali się członkowie i sympatycy Nowej Lewicy oraz zaproszeni goście. Wśród zebranych była trójka posłów na sejm RP - Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Śmiszek oraz Marek Dyduch.

Głównymi punktami spotkania był wybór nowych władz oraz przedstawienie wizji działań samorządowych na najbliższe miesiące.

- Kończymy kwestie organizacyjne i zabieramy się do pracy przy tworzeniu programu wyborczego 
do najbliższych wyborów samorządowych. Lewica będzie stanowić realną alternatywę dla PO oraz PIS, pod warunkiem stworzenia mądrego programu oraz współpracy z samymi mieszkańcami i organizacjami społecznymi. Przed nami mnóstwo pracy i liczne wyzwania. Jestem jednak pewien, że zaowocują one najlepszą ofertą dla mieszkańców powiatu świdnickiego. Naszą siłą jest współpraca i słuchanie głosu wyborców, a także zespół kompetentnych kandydatów do rad miejskich i Rady Powiatu w Świdnicy - mówi nowy przewodniczący, Krystian Werecki.
 
- Cieszę się, że w kolejnym powiecie na Dolnym Śląsku wybory przebiegły bardzo sprawnie. Gratuluję nowo wybranym władzom, jestem pewien, że nasza współpraca będzie układała się świetnie - mogą liczyć na moje pełne wsparcie. Lewica zawsze była silna w Świdnicy i na Dolnym Śląsku, a chce być jeszcze silniejsza, dlatego przed nami dużo pracy, chcemy jak najlepiej przygotować się do wyborów za dwa lata -  mówił Krzysztof Śmiszek, poseł na Sejm RP.
 
Kadencja nowych władz będzie trwała 4 lata. Przypomnijmy, że Nowa Lewica powstała po zjednoczeniu partii SLD i Wiosny. Współprzewodniczącymi zostali Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń. Na Dolnym Śląsku także została dokonana zmiana w ścisłym zarządzie partii. Wieloletniego przewodniczącego Marka Dyducha zastąpili poseł na Sejm RP Krzysztof Śmiszek i Arkadiusz Sikora. W skład zarządu dolnośląskiej Lewicy weszła prezydent Beata Moskal- Słaniewska, która wybrana została na wiceprzewodniczącą.
 
 
opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno