Menu

Podzamcze: Pijani niszczą śmietniki. Na alejkach już zdewastowali wszystkie

Śmietniki na popularnych, podzamczańskich alejkach nie mają „łatwego życia”. Od dłuższego czasu stają się celem młodzieży, która wyładowuje na nich frustracje po alkoholu.

Podzamcze: Pijani niszczą śmietniki. Na alejkach już zdewastowali wszystkie
Tak zwane "alejki" znajdują się w samym centrum dzielnicy. Na całej długości znajdują się ławki, a obok nich były kosze na śmieci. Przez ostatni rok zniszczono wszystkie, a straż miejska nic nie widzi, bo nie sięga tam kamera. Najczęściej do takich zdarzeń dochodzi z piątku na sobotę, gdy pijana młodzież wraca z imprez. 
 
Co najciekawsze obok znajduje się mnóstwo budynków mieszkalnych. Przy dewastacji śmietników na pewno jest duży hałas, ale nikt nic nie widzi i nie słyszy. 
 
Przeczytaj też:
 
Do dewastacji dochodzi też w innych częściach dzielnicy, a niektórzy mieszkańcy coraz częściej informują nas, że na Podzamczu jest coraz gorzej. Wieczorami coraz częściej widać agresywne osoby, które zaczepiają ludzi i niszczą elementy małej architektury. 
 
 
Policja przyjeżdża tylko jak coś zostanie zgłoszone, a patrolu straży miejskiej wieczorami można "szukać ze świecą" 
 
- Niszczą nie tylko śmietniki, ale również lampy. Nie mamy, póki co możliwości zamontowania kamery, ale przymierzamy się do tego. Wszystko zgłaszamy straży miejskiej, ale jej nie ma popołudniami. Wszystko zazwyczaj odbywa się w weekend, kiedy kończą się imprezy i towarzystwo wraca z „trunkowych spotkań”. Niestety tak to wygląda. - mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze, Tadeusz Choczaj. 
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Maniuś (2 grudnia 2021 12:55)
kamery ,prewencja i jeszcze raz PREWENCJA ..jak zobacza ,ze miejscówki spalone to pojda chlac i dewastowac gdzie indziej albo wróca na praworzadnosc
Jacek (30 listopada 2021 20:29)
Cytuję użytkownika: Staruch
Cytuję użytkownika: Tsss
Skad autor wie, ze sprawcami jest pijana mlodziez? Druga rzecz..."strazy miejskiej wieczorami mozna ze swieca szukac..." potwierdza tylko to, ze kolejny juz artykul na zlecenie romka, ktory szykuje sie na likwidacje strazy miejskiej.
Wiesz kiedy ja widziałem strażnika na patrolu pieszo/rower? Jakieś 3 lata temu. 2 razy widziałem w aucie. Tak to wygląda. Kiedyś było ich mniej a co chwila widziałem.
Za daleko od Ratusza i blokad nie ma komu założyć, dlatego ich nie ma.
Sobięcin (30 listopada 2021 10:48)
Mieszkańcy Podzamcza okazują się największą patoligią. Nie wierzę, że obcy przyjeżdżają do tych molochów z betonu i niszczą im śmietniki.
Hahaha (30 listopada 2021 10:15)
Zadzwońcie po straż miejską niech ich upomni.
Mundek (30 listopada 2021 9:13)
Temat jest znany tzn. wiadomo kto, kiedy i gdzie, więc dlaczego policja nie zrobi z tym porządku? Zrobić porządną akcję i pogonić gnojków!
Ab (30 listopada 2021 9:03)
Ooooo... Właśnie.... Gdzie Straż Miejska...??????? To apropo wcześniejszego artykułu...
MarkMerc (30 listopada 2021 8:50)
Skąd wiesz redaktorzyno że nikt z mieszkańców nie zgłasza??? Zgłaszamy, zgłaszamy. A Wy jako taka mocna redakcja nie może przyjechać w weekend z kamerami???? A gdzie Policja? Gdzie Straż Wiejska??? Gdzie władze spółdzielni?? Mieszkańcy mają całą noc stać i pilnować POrządku??? Na Podzamczu za dużo pilnowania, bo jeszcze trzeba by przypilnować wszystkich co chodzą z psami i nie sprzątają kup to bardziej szkodzi środowisku niż rozbity śmietnik.Jak nie możecie tam dać kamer to dajcie betonowe kosze
Benitta (30 listopada 2021 7:59)
Jaki problem napisać do Komendanta Nowego Komisariatu Milicji, który obsługuje dzielnice Podzamcze, żeby zaplanował kilka co tydzień pomiędzy popołudniem piątkowym a niedzielnym porankiem patrol w tych miejscach?! No chyba, że milicja będzie bała zapuszczać się w te zaklęte rewiry? Jeśli nie to z pewnością znajdzie się kilku dzielnych funkcjonariuszy, którzy zrobią porządek z tymi pijanymi bezmózgami. No chyba, że nie ma komu "służyć" w miejscowej milicji, bo większość została wysłana na Wschód!
Se (29 listopada 2021 22:53)
"Co najciekawsze obok znajduje się mnóstwo budynków mieszkalnych. Przy dewastacji śmietników na pewno jest duży hałas, ale nikt nic nie widzi i nie słyszy" Hola, Hola, dzwoniłem nie raz na policję czy straż miejską, ale zanim patrol się zjawił "dewastatorzy" pewnie już dawno kładli się spać.
Staruch (29 listopada 2021 22:27)
Cytuję użytkownika: Tsss
Skad autor wie, ze sprawcami jest pijana mlodziez? Druga rzecz..."strazy miejskiej wieczorami mozna ze swieca szukac..." potwierdza tylko to, ze kolejny juz artykul na zlecenie romka, ktory szykuje sie na likwidacje strazy miejskiej.
Wiesz kiedy ja widziałem strażnika na patrolu pieszo/rower? Jakieś 3 lata temu. 2 razy widziałem w aucie. Tak to wygląda. Kiedyś było ich mniej a co chwila widziałem.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

smietnik  |   walbrzych  |   dewastacja  |   podzamcze  |   alejki  |   pijani  |  

Stary Zdrój: Około 130 dzieci dostało paczki

Drzwi Otwarte na Nowym Podzamczu

Włączono lampki na choince, a prezydent rozdawał cukierki (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij