Menu

Banknot z Kościołem Pokoju

Świdnica będzie miała swój banknot. Niebawem pojawi się "zero" euro z Kościołem Pokoju, zostanie wydany z okazji 20-lecia wpisania kościoła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 
 

Banknot z Kościołem Pokoju

Swój banknot ma już Legnica (z Muzeum Miedzi), Jawor (z Kościołem Pokoju) czy Świebodzice (z Gustavem Beckerem). W sumie w Polsce wyemitowano już 31 banknotów, pierwszy był z wizerunkiem Warszawy. Pojawiły się także banknoty z wizerunkami europejskich zabytków - z Wieżą Eiffla czy Bramę Brandenburską

- Jest to takie symboliczne ujęcie, poprzez ten rewers, najważniejszych zabytków w Europie, które spajają te wszystkie emisje banknotów pamiątkowych w poszczególnych krajach. - mówi dr Szymon Bereska, prezes Banknoty Pamiątkowe Sp. z o .o. 

 
 
 
Banknot 0 euro nie jest środkiem płatniczym, nie można za niego nic kupić. Jest to banknot kolekcjonerski, pamiątkowy, zbierany przez kolekcjonerów i pasjonatów turystyki, osoby  ceniące sobie kulturę, sztukę czy historię. Posiada jednak szereg zabezpieczeń, które posiadają banknoty obiegowe - mikrodruki, nitkę zabezpieczającą i specjalne hologramy. 

Idea banknotów kolekcjonerskich zrodziła się w 2015 roku we Francji i  kontynuowana jest w różnych państwach członkowskich Unii Europejskiej. 

Niebawem ukaże się banknot z wizerunkiem Kościoła Pokoju w Świdnicy z okazji 20-lecia wpisania kościoła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mimo że nominał to zero euro, kosztować będzie niecałe 4 euro  - 20 złotych. 

pos
foto: pos / FB Świdnica Rynak z Tradycjami
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Moherowy Pisior (29 listopada 2021 17:16)
Cytuję użytkownika: Księgowy
Tu jest Polska.Precz z UE!
Tu jest Polska. Precz z Księgowym!
Księgowy (29 listopada 2021 9:22)
Tu jest Polska.Precz z UE!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Świebodzice  |   0 euro  |   Banknoty Pamiątkowe  |  

Ukradł samochód,bo... chciał w nim zamieszkać

Udekoruj dom i balkon na święta

Konkurs fotograficzny: Świątecznie w Świdnicy. Do wygrania tysiąc zł.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij