Altana z fontanną za 3,3 mln. zł. - ruszyły pace

Wielu świdniczan od lat czeka na odbudowę altany w Parku Młodzieżowym. Prace już się rozpoczęły - ich koszt to 3,3 mln. zł. Zobacz jak będzie wyglądała nowa altana.

 

Odbudowany zostanie taras widokowy wraz z altaną i fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu. Przebudowana będzie fontanna wolnostojąca. Przewidziano również montaż oświetlenia obiektu, budowę balustrad oraz odbudowę schodów prowadzących do altany. Dopełnieniem będą nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin.

Prace rozpoczęły się od rozbiórki korpusu pozostałości po altanie oraz dna fontanny. Trwa selekcja kamieni, które mogą zostać wykorzystane do ponownego ich wbudowania. Są one numerowane i oczyszczane. W trakcie wykonywania są również roboty ziemne. Wykopy w dnie i wokół  fontanny pozwolą na ułożenie instalacji elektrycznej i wodnej.
 
Koszt prac to ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych.  Inwestycja dofinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Świdnica otrzymała  2,3 miliona złotych.

Prace powinny się zakończyć  30 października przyszłego roku. 
 Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a” s.c., które uzyskało wszelkie niezbędne zgody od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.opr. adm

foto: W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno