Jakie obostrzenia obowiązują od 1 grudnia ?

Od dziś (1 grudnia) wchodzą w życie nowe obostrzenia - głównie limity osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych kinach czy na koncertach. Niezmiennie musimy też zakrywać usta i nos - nosić maseczki w przestrzeniach publicznych. Zobacz pełna listę obostrzeń. 
 

Od 1 grudnia obowiązują nowe limity osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych w kinach, teatrach, operach i filharmoniach (tj. 50 proc. obłożenia widowni) i zwiększenie do 15 m2 miejsca przypadającego na jedną osobę podczas koncertów, w muzeach i galeriach sztuki.

W spotkaniach i imprezach organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w dyskotekach, może uczestniczyć maksymalnie sto osób.  Limity obowiązują również w siłowniach i klubach fitnes. 

W przestrzeniach zamkniętych w całym kraju obowiązkowe nakaz zasłanianie nosa i ust. Nie jest dozwolone zasłanianie ust przyłbicami, chustami czy szalikiem - zobowiązani jesteśmy do używania maseczek chirurgicznych. 


Maseczki musimy nosić w autobusach i pociągach, w sklepach i galeriach handlowych. Kino, teatr, kościół, szkoła, urzędy, instytucje miejskie, sądy - to również miejsca, w których musimy zasłaniać nos i usta. 
 

Salony fryzjerskie i kosmetyczne mogą działać w ścisłym reżimie sanitarnym. W trybie stacjonarnym nadal pracują szkoły i przedszkola. Czynne są sanatoria - tu musimy jednak posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa lub być zaszepionym. 

Od 1 grudnia wprowadzone zostały dodatkowe ograniczenia dla osób podróżujących z krajów non-Schengen.

Obowiązuje zakaz lotów do Polski z RPA, Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, Zimbabwe.  Dla podróżujących z krajów non-Schengen wprowadzone zostało wydłużenie kwarantanny do 14 dni i zwolnienie z niej na podstawie testu PCR wykonanym po upływie 8 dni od przekroczenia granicy.
adm
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno