Menu

Jakie obostrzenia obowiązują od 1 grudnia ?

Od dziś (1 grudnia) wchodzą w życie nowe obostrzenia - głównie limity osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych kinach czy na koncertach. Niezmiennie musimy też zakrywać usta i nos - nosić maseczki w przestrzeniach publicznych. Zobacz pełna listę obostrzeń. 
 

Jakie obostrzenia obowiązują od 1 grudnia ?
Od 1 grudnia obowiązują nowe limity osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych w kinach, teatrach, operach i filharmoniach (tj. 50 proc. obłożenia widowni) i zwiększenie do 15 m2 miejsca przypadającego na jedną osobę podczas koncertów, w muzeach i galeriach sztuki.

W spotkaniach i imprezach organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w dyskotekach, może uczestniczyć maksymalnie sto osób.  Limity obowiązują również w siłowniach i klubach fitnes. 

W przestrzeniach zamkniętych w całym kraju obowiązkowe nakaz zasłanianie nosa i ust. Nie jest dozwolone zasłanianie ust przyłbicami, chustami czy szalikiem - zobowiązani jesteśmy do używania maseczek chirurgicznych. 


Maseczki musimy nosić w autobusach i pociągach, w sklepach i galeriach handlowych. Kino, teatr, kościół, szkoła, urzędy, instytucje miejskie, sądy - to również miejsca, w których musimy zasłaniać nos i usta. 
 

Salony fryzjerskie i kosmetyczne mogą działać w ścisłym reżimie sanitarnym. W trybie stacjonarnym nadal pracują szkoły i przedszkola. Czynne są sanatoria - tu musimy jednak posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa lub być zaszepionym. 
 
 

Od 1 grudnia wprowadzone zostały dodatkowe ograniczenia dla osób podróżujących z krajów non-Schengen.

Obowiązuje zakaz lotów do Polski z RPA, Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, Zimbabwe.  Dla podróżujących z krajów non-Schengen wprowadzone zostało wydłużenie kwarantanny do 14 dni i zwolnienie z niej na podstawie testu PCR wykonanym po upływie 8 dni od przekroczenia granicy.
adm
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

pan szczesliwy (1 grudnia 2021 10:14)
dokladnie Jurku, masz racje. Obostrzyc to sobie mozna fujarke przy pomocy temperowki albo scyzoryka. To jest terror i represje
Jerzy (1 grudnia 2021 9:38)
Nie istnieje w prawie coś takiego jak ,,obostrzenie", zresztą wszelkie ograniczenia są nielegalne i wyssane z brudnych rządowych paluchów. Oto komentarz prawnika:https://youtu.be/nX1Al-ttJsM

Dodaj komentarz

Czy wrócą maseczki ?

Prawie 20 tysięcy zakażeń w tydzień

Duży skok zakażeń koronawirusem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij