Menu

Terror, eliminacja niewygodnych pracowników i krewetki. Pracownicy Strefy Ekonomicznej piszą do NIK

Terror i eliminowanie niewygodnych pracowników, podniesienie wynagrodzeń tylko niektórym pracownikom, częsta nieobecność prezesa w siedzibie - to tylko niektóre zarzuty pod adresem Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Pracownicy strefy piszą do Najwyższej Izby Kontroli.

 

Terror, eliminacja niewygodnych pracowników i krewetki. Pracownicy Strefy Ekonomicznej piszą do NIK
- Dostaliśmy wypowiedzenia i kazano nam wyjść. Nawet nie zdążyliśmy zabrać swoich rzeczy - informuje nas jedna ze zwolnionych z WSSE osób. Jak dowiadujemy się od zwolnionych pracowników „eliminacja niewygodnych osób z pracy to norma". 
 

Zwracamy się jako pracownicy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o.,  do Państwa z pilną prośbą o zbadanie zachodzących praktyk i problemu, który jest związany bezpośrednio z obecnym zarządem Spółki, który działa w naszej ocenie na szkodę Spółki. - tak zaczyna się pismo pracowników Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej do Najwyższej Izby Kontroli. 

W piśmie do NIK pada dużo oskarżeń pod adresem Zarzadu Spółki a przede wszystkim prezesów Piotra Wojtyczki i  Pawła Kurtasza. 
 

"... nigdy nie było takich praktyk jak obecnie, duża część z nas pracuje w Spółce od kilkunastu lat. Zależy Nam aby w Spółce obowiązywały standardy, które określa Kodeks Pracy. (...)  Obecnie przychodzimy pełni obaw do pracy, działaniami na granicy mobbingowania, nękaniem na różne sposoby.  Zakrzywianiem rzeczywistości, manipulowaniem faktami z wspieraniem swoich i zatrudnieniu na nasze miejsca nowych niekompetentnych osób sprawiło, że nie możemy tego dłużej tolerować, bo nas się zwyczajne niszczy".  - czytamy w piśmie wysłanym do NIK.
 
Z przykrością informujemy, że kilku pracowników udało się na zwolnienie lekarskie ale niektórzy z nas zastanawiają się nad  złożeniem wypowiedzenia. Na naszych oczach w tym miesiącu zostały zatrudnione nowe 4 osoby bez rekrutacji.


Zarzutów jest więcej, oto niektóre z nich: 
- częsta nieobecność prezesa Zarządu w siedzibie Spółki w Wałbrzychu.

- terror i eliminowanie niewygodnych pracowników,

- brak reakcji na problemy organizacyjne, np. zbyt duże obciążanie pracownika obowiązkami.
- podniesienie wynagrodzeń, tylko niektórym pracownikom, różne dodatki za podstawową pracę
- wypłacanie premii według niejasnego klucza
- zamawianie krewetek i śniadań 

Prosimy uwolnić spółkę od nieudolnego zarządu. Bardzo o to prosimy ponieważ obawiamy się o dobro naszej spółki i nasze miejsca pracy. - kończy pismo grupa  pracowników WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.oW czerwcu pracownicy WWSE informowali media  i Radę Nadzorczą o nadużyciach i niewłaściwe zarządzanie spółką przez prezesa Artura Siennickiego. Zarzucano mu między innymi ignorancję. 

 „Sposób zarządzania spółką realizowany przez prezesa Siennickiego od sierpnia ubiegłego roku doprowadził do całkowitej dekompozycji organizacyjnej, skłócenia załogi, doprowadzenia części załogi do granicy wytrzymałości emocjonalnej, w niektórych przypadkach wymagającej specjalistycznego wsparcia medycznego". - informowali pracownicy w rozmowie z Wyborczą.

 

Po publikacji Gazety Wyborczej, do dziennika zgłosili się pracownicy Wojskowych Zakładów Łączności w Czernicy, gdzie  Artur Siennicki został prezesem w 2017 roku. 
 
 
– Prezes zachowywał się dokładnie tak, jak opisali to pracownicy WSSE: napuszczał jednych na drugich, miał osoby, które donosiły, w firmie pojawiały się niesnaski – mówią nam pracownicy WZŁ. - czytamy w Wyborczej.


Finalnie Siennicki został odwołany z funkcji prezesa w trybie natychmiastowym. 

To nie jedyne afery związanymi z prezesami wałbrzyskiej strefy.  Ujawnione nagrania działaczy PiS, między innymi z udziałem byłego juz prezesa Strefy, Kamila Zielińskiego (PiS) doprowadziły do rozwiązania przez Jarosława Kaczyńskiego struktur Prawa i Sprawiedliwości w Wałbrzychu. (czytaj TUTAJ)

Strefa żyje własnym życiem, niechętnie udziela informacji dziennikarzom - jeżeli udziela to są one zdawkowe, albo nie udziela ich wcale.  Kontrolę w WSSE zapowiadali w maju posłowie Koalicji Obywatelskiej. Miała mieć związek z nieprawidłowościami w spółce - chodziło o zarządzanie przez prezesa Artura Siennickiego . Do kontroli parlamentarnej nie doszło - skończyło się na mało groźnym pohukiwaniu parlametarzystów. 


- Wałbrzyskie media ujawniły bardzo bulwersujące materiały z nagrań, pokazujące że partyjni działacze (PiS - red.)  dzielą się tutaj łupami , dyskutują o podziale stanowisk - mówi wtedy poseł PO, Tomasz Siemoniak. 

Kilka dni temu pytaliśmy senator Agnieszką Kołacz- Leszczyńską o kontrolę - ta jednak nie chciała komentować sprawy, tłumacząc, że jedynie  towarzyszyła jako senator. 
 
- Obecnie trudno mówić o kontroli w strefie. Władze się zmieniły i będziemy pilnie obserwować co se dzieje.  (...)  Był list od pracowników, którzy mówili, jak źle się dzieje na strefie. Rada Nadzorcza zmieniła władze, więc w związku z tym kontrola poselska nie będzie się odbywać. - mówiła w ubiegłym tygodniu posłanka Katarzyna Izabela Mrzygłocka. 

Dziś pracownicy wysłali pismo do NIK, wydaje się, że nie wierzą już w pomoc parlamentarzystów i liczą, że sprawę wyjaśni Najwyższa Izba Kontroli.  My czekamy na informacje i odpowiedzi na przesłane do WSSE pytania.  

Nepotyzm PiS, podział łupów w Wałbrzychu i tańczący prezes WSSE
Piotr Wojtyczka nowym prezesem WSSE
 Siennicki odwołany w trybie natychmiastowym. Czy dostanie odprawę?
Oskarżają prezesa o nękanie

pos
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ważny (6 grudnia 2021 13:02)
Cytuję użytkownika: Maro Buntaro
Radzio jak sponsoring prowadził było ok. Dostawali ci co coś wnosili i firmę promowali. Od kiedy został archiwistą po tym jak ujawnił walki Zielińskiego i jego kumpli to Piejko dzieli kasę swoim jak leci, byle tylko Pijar był ale nie dla firmy tylko dla ludzi związanych z Pięknym Grzesiem. Cóż porządni ludzie strącanie są na margines a przekręty zawsze na górze
Zielu powiedz mi to w twarz!!!
Maro Buntaro (4 grudnia 2021 19:56)
Radzio jak sponsoring prowadził było ok. Dostawali ci co coś wnosili i firmę promowali. Od kiedy został archiwistą po tym jak ujawnił walki Zielińskiego i jego kumpli to Piejko dzieli kasę swoim jak leci, byle tylko Pijar był ale nie dla firmy tylko dla ludzi związanych z Pięknym Grzesiem. Cóż porządni ludzie strącanie są na margines a przekręty zawsze na górze
Gość (3 grudnia 2021 6:48)
Cytuję użytkownika: Robert
Cytuję użytkownika: Halina
Cała strefa jest do bani,a kierownictwo to dzia..stwo... I tep..i
A ten Pijko gbur tam jeszcze funkcjonuje?
No przy takiej personie pracować. Współczuję.
Grześ (3 grudnia 2021 6:44)
To teraz częste praktyki. Dobrym przykładem jest np. Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu. Tam dyrektor dopiero sobie poczyna z pracownikami. Nauczycieli zostało ze trzech, pracujących tam na stałe. Odbicie lustrzane powyższego zakładu.
Olo (3 grudnia 2021 6:14)
To pani Senator Leszczyńska i posel Mrzyglocka zrobily trochę szumu a teraz boczkiem do tylu , a może niejaki piejko dał na konkursy jakieś nagrody dla parlamentarzystek ? To całe te Panie i ich stosunek do rzeczywistości , takie same hak ich guru
Spirytus Movens (2 grudnia 2021 23:28)
Piją alkohol podczas.
Nepotyzm walbrzyski (2 grudnia 2021 15:23)
Przecież to się dzieje w każdej instytucji, zarządzanej przez lokalnych kacyków.Komisariaty, zusy, szpital sokołowskiego to jaż wzorzec,ratusz.Wszedzie tam gdzie nie wszyscy są z nadania wodza.I nic wspólnego z tym nie ma władza ogólnopolska.To są lokalne księstewka.
Luciano (2 grudnia 2021 15:22)
Tytuł artykułu jakby Łukaszenka zarządzał tą strefom. Byle by wyświetlenia były. Aferzyści
Przedstawiać się nie muszę (2 grudnia 2021 14:44)
Cytuję użytkownika: Andre
Cytuję użytkownika: Ewa
W co wy tam gracie? W bingo dla niedorozwojów? Kolejnego Prezesa zgnoic zeszmacic chcecie. Zostawcie tego Kurtasza bo widać że boi się władnego cienia. Ten Wojtyczka to faktycznie lepszy zimny dran ale i tak Badory nieprzebije.
Tam pracują same niedorozwoje. Nikt im nieodpowiadania.
Dobrze wiesz kto pisze i powiem tak była wizyta na WSSE, konsultowałem się już z Badorą i Wojtyczką i za pisanie takich rzeczy na wałbrzyszku wyskasujesz to, przeprosisz. Druga sprawa - od dzisiaj nie popracujesz już w WSSE ani żadnej spółce państwowej - ZAKAZ. Trzecia sprawa - rozliczacie się ze mną za premie i to wam obiecuję, grubo będzie becelowali to jest prawda. I jeżeli nie będzie przeprosin dzisiaj zrobionych to jutro znowu będzie wizyta.
Krawaciarz (2 grudnia 2021 14:38)
Cytuję użytkownika: bombel
Mówcie za siebie. Nie wszyscy pracownicy się tak czują! Pracuje w tej spółce od lat i w końcu widać światełko w tunelu. Same bzdury w tym artykule.
bombelos grubasos nie napinaj sie tak bo ci koszula peknie guzik wystrzeli i prezesa w czolo trafi
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

WSSE  |  

Gość Dnia - Rafał Mikuła

Gość Dnia - Dariusz Mikołajczak

Gość Dnia - Wiesław Zalas

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij