Sarkofag na budowie obwodnicy

Podczas prac ziemnych betonowy sarkofag pod ul. Wysockiego i Sikorskiego został zbudowany przez wykonawcę obwodnicy zachodniej, by zabezpieczyć podziemne tunele, którymi płyną Pełcznica i Sobięcinka. Kończy to bardzo ważny, choć nieprzewidziany wczesniej etap prac przy budowie "Europejki".

Prace prowadzone w tym miejscu nie były ujęte w pierwotnym planie budowy obwodnicy. Niestety podczas planowanych prac ujawniono, że tunel w którym łączą się Pełcznica i Sobięcinka był w fatalnym stanie, co groziło w przyszłości konstrukcji nowej drogi.

 

- To był bardzo ważny i niezwykle trudny etap. Całe prace trwały około czterech tygodni a nawet trochę więcej. Polegały one na stworzeniu żelbetowego sarkofagu nad miejscem, gdzie Pełcznica łączy się z Sobięcinką. Wykorzystano do tego 11 ton stali i 150 metrów sześciennych betonu. Powstała konstrukcja o wadze ponad 350 ton - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

Z powodu tych prac przeciągnęło się w czasie zamknięcie ulicy Wysockiego, powodując utrudnienia w poruszaniu się zarówno komunikacji miejskiej jak i zwykłym pojazdom. Jak zapewniał na ostatniej sesji Rady Miejskiej Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, jest szansa, że choć częściowo ruch na osi ul. Wysockiego zostanie otwarty jeszcze w grudniu.

 

 

opr.plr

foto: obwodnicawalbrzycha.pl

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno