Menu

Zabójstwo w Mrowinach: sąd po raz kolejny przedłużył areszt Jakubowi A.

Do czerwca Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przedłużył areszt Jakubowi A., oskarzonemu o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin pod Żarowem. Kolejną rozprawę zaplaowano na 18 stycznia. 

 

Zabójstwo w Mrowinach: sąd po raz kolejny przedłużył areszt Jakubowi A.

Do zabójstwa 10-letniej Kristiny doszło 13 czerwca 2019 roku. Dziewczynka wyszła  do szkoły, ale do domu już nie wróciła.  Martwe dziecko znalazł mieszkaniec podżarowskiej wsi Mrowiny.  Podejrzany o morderstwo 22-letni  wówczas student Jakub A. został zatrzymany kilka dni później.  Jak ustaliła prokuratura, przyczyną śmierci dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.


Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Nie wiadomo jakie były motywy zabójstwa.  Jakub A., miał namawiać do zabójstwa znajomego, któremu oferował za to pieniądze - sprawa jest badana przez prokuraturę. 
 
 
Zdaniem biegłych w momencie popełnienia przestępstwa mężczyzna był poczytalny, wcześniej leczył się psychiatrycznie.  Jakubowi A. grozi dożywocie. 

 

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zdecydował o przedłużeniu aresztu Jakuba A. odo czerwca, kolejna rozprawa wyznaczona została na 1 stycznia 2022 roku. 
 

adm
foto: Dolnośląska Policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Kristina  |   zabójstwo w Mrowinach  |   Żarów  |   prokuratura  |   zabójstwo 10-latki  |   Jakub A.  |  

Były kleryk oskarża biskupa Diecezji Świdnickiej o molestawanie

Zabił syna w sklepie - sąd skazał go na dożywocie

Dwóch mężczyzn zabitych - o morderstwo podejrzewana wnuczka jednego...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij