Zabójstwo w Mrowinach: sąd po raz kolejny przedłużył areszt Jakubowi A.

Do czerwca Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przedłużył areszt Jakubowi A., oskarzonemu o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin pod Żarowem. Kolejną rozprawę zaplaowano na 18 stycznia. 

 

Do zabójstwa 10-letniej Kristiny doszło 13 czerwca 2019 roku. Dziewczynka wyszła  do szkoły, ale do domu już nie wróciła.  Martwe dziecko znalazł mieszkaniec podżarowskiej wsi Mrowiny.  Podejrzany o morderstwo 22-letni  wówczas student Jakub A. został zatrzymany kilka dni później.  Jak ustaliła prokuratura, przyczyną śmierci dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.


Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Nie wiadomo jakie były motywy zabójstwa.  Jakub A., miał namawiać do zabójstwa znajomego, któremu oferował za to pieniądze - sprawa jest badana przez prokuraturę. 
 
Zdaniem biegłych w momencie popełnienia przestępstwa mężczyzna był poczytalny, wcześniej leczył się psychiatrycznie.  Jakubowi A. grozi dożywocie. 

 

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zdecydował o przedłużeniu aresztu Jakuba A. odo czerwca, kolejna rozprawa wyznaczona została na 1 stycznia 2022 roku. 
 

adm
foto: Dolnośląska Policja
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno