Menu

Oszukiwała ''na policjanta'' - mundurowi odzyskali 33 tys. zł

Od jednej z mieszkanek Wałbrzycha wyłudziła metodą "na policjanta" 13 tys. złotych, od drugiej próbowała wyłudzić 20 tysięcy. 23-letnia mieszkanka Wrocławia wpadła w Wałbrzychu podczas "gościnnych występów". Pieniądze udało się odzyskać a oszustce grozi 8 lat więzienia. 
 

Oszukiwała ''na policjanta'' - mundurowi odzyskali 33 tys. zł
Do wyłudzenia doszło w dzielnicy Stary Zdrój. Do 83-latki zadzwonił telefon. Dzwoniące osoby podały się za policjantów mówiąc, że jej wnuczka doprowadził do poważnego wypadku i potrzebna jest gotówka by mogła ona wyjść z więzienia.

Oszuści zażądali od seniorki 20 tysięcy złotych. 83-letnia kobieta przygotowała wyznaczoną kwotę i wyrzuciła gotówkę przez okno, przekazując ją nieznanej sobie kobiecie.

- W momencie, gdy kobieta wyrzuciła gotówkę przez okno, wkroczyli policjanci i zatrzymali podejrzaną 23-latkę na gorącym uczynku, gdy podnosiła paczkę z pieniędzmi.  - mówi podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 
 
Przy wrocławiance mundurowi zabezpieczyli kolejną porcję gotówki, kobieta tego samego dnia oszukała 86-letnią wałbrzyszankę - wyłudziła od niej 13 tysięcy złotych. 

- Ostatecznie na poczet przyszłych kar mundurowi zabezpieczyli od podejrzanej dodatkowo 35 tysięcy złotych. - mówi podkom. Marcin Świeży. 
 
 
23-latce za oszustwa grozi do 8 lat więzienia. Jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 
Policjanci przypominają!
 
Podczas próby wyłudzenia pieniędzy na policjanta sprawcy wykorzystują zaufanie społeczne jaki budzi nasz zawód. Podają wymyślony numer legitymacji służbowej, dane personalne, a podczas kontaktu z pokrzywdzonym posiadają nawet podrobioną odznakę.

Zazwyczaj informują osoby starsze o tym, że pracują nad sprawą wyłudzenia dużej ilości gotówki lub proszą o przekazanie pieniędzy w związku z wypadkiem drogowym do jakiego doprowadził ktoś z bliskiej rodziny. Ostatecznie umawiają się z osobą pokrzywdzoną w wyznaczonym czasie i miejscu, najlepiej takim, w którym nie będzie monitoringu. Oszuści następnie znikają z gotówką, a ofiary pozostają bez swoich oszczędności. Funkcjonariusze w każdej podobnej sytuacji apelują oczywiście o ostrożność, gdyż sprawcy podają się za członków bliskiej rodziny. Bardzo często zmieniają głos udając chorego lub płaczą.opr. adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marcel (3 grudnia 2021 20:00)
Jak się szybko zapisze do PO to ubeckie sądy jej nie ruszą
Leon zawodowiec (3 grudnia 2021 7:58)
Cytuję użytkownika: Zdziwiony
Nigdy nie słyszałem,aby próbowano oszukać emeryta , który ledwo wiąże koniec z końcem
Widocznie mało znasz życie...
Moherowy Pisior (2 grudnia 2021 21:36)
Cytuję użytkownika: Ferdek
Z takiej k***wki nic już nie będzie.
Ale co sobie pislicjanci popukają to ich...
Benio (2 grudnia 2021 17:39)
Cytuję użytkownika: Ferdek
Z takiej k***wki nic już nie będzie.
Podobnie jak z Głuchowskiej i jej męża Przemusia - patola.
Zdziwiony (2 grudnia 2021 16:24)
Nigdy nie słyszałem,aby próbowano oszukać emeryta , który ledwo wiąże koniec z końcem
Koko (2 grudnia 2021 13:07)
Pokazać mordę tej patologicznej francy!
Ferdek (2 grudnia 2021 12:47)
Z takiej k***wki nic już nie będzie.

Dodaj komentarz

policja  |   na wnuczka  |   112  |   oszustka  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Chcieli go ukarać - pobili go, rozebrali i zostawili na mrozie

Wypadek na Podgórzu, jedna osoba w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij