Oszukiwała ''na policjanta'' - mundurowi odzyskali 33 tys. zł

Od jednej z mieszkanek Wałbrzycha wyłudziła metodą "na policjanta" 13 tys. złotych, od drugiej próbowała wyłudzić 20 tysięcy. 23-letnia mieszkanka Wrocławia wpadła w Wałbrzychu podczas "gościnnych występów". Pieniądze udało się odzyskać a oszustce grozi 8 lat więzienia. 
 

Do wyłudzenia doszło w dzielnicy Stary Zdrój. Do 83-latki zadzwonił telefon. Dzwoniące osoby podały się za policjantów mówiąc, że jej wnuczka doprowadził do poważnego wypadku i potrzebna jest gotówka by mogła ona wyjść z więzienia.

Oszuści zażądali od seniorki 20 tysięcy złotych. 83-letnia kobieta przygotowała wyznaczoną kwotę i wyrzuciła gotówkę przez okno, przekazując ją nieznanej sobie kobiecie.

- W momencie, gdy kobieta wyrzuciła gotówkę przez okno, wkroczyli policjanci i zatrzymali podejrzaną 23-latkę na gorącym uczynku, gdy podnosiła paczkę z pieniędzmi.  - mówi podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 
 
Przy wrocławiance mundurowi zabezpieczyli kolejną porcję gotówki, kobieta tego samego dnia oszukała 86-letnią wałbrzyszankę - wyłudziła od niej 13 tysięcy złotych. 

- Ostatecznie na poczet przyszłych kar mundurowi zabezpieczyli od podejrzanej dodatkowo 35 tysięcy złotych. - mówi podkom. Marcin Świeży. 
 
23-latce za oszustwa grozi do 8 lat więzienia. Jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 
Policjanci przypominają!
 
Podczas próby wyłudzenia pieniędzy na policjanta sprawcy wykorzystują zaufanie społeczne jaki budzi nasz zawód. Podają wymyślony numer legitymacji służbowej, dane personalne, a podczas kontaktu z pokrzywdzonym posiadają nawet podrobioną odznakę.

Zazwyczaj informują osoby starsze o tym, że pracują nad sprawą wyłudzenia dużej ilości gotówki lub proszą o przekazanie pieniędzy w związku z wypadkiem drogowym do jakiego doprowadził ktoś z bliskiej rodziny. Ostatecznie umawiają się z osobą pokrzywdzoną w wyznaczonym czasie i miejscu, najlepiej takim, w którym nie będzie monitoringu. Oszuści następnie znikają z gotówką, a ofiary pozostają bez swoich oszczędności. Funkcjonariusze w każdej podobnej sytuacji apelują oczywiście o ostrożność, gdyż sprawcy podają się za członków bliskiej rodziny. Bardzo często zmieniają głos udając chorego lub płaczą.opr. adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno