Menu

Autoportret wewnętrzny braci bliźniaków

Bracia bliźniacy postanowili połączyć siły i stworzyć wspólną wystawę, która odzwierciedla ich braterskie relacje. Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA gości obecnie obrazy Piotra i Witolda Adamczyków.

Autoportret wewnętrzny braci bliźniaków
Witold Adamczyk, absolwent Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Łodzi tworzył dotychczas prace symboliczno-abstrakcyjne. Jego brat Piotr, również ukończył Akademię Sztuk Pięknych i uprawiał malarstwo nieprzedstawiające oraz realizm. Bliźniacy organizowali już wspólne wystawy, ale każdy z nich prezentował na nich swoje indywidualne prace. Warto dodać, że wystawa "Podobieństwa i różnice. Różnice i podobieństwa" miała swój debiut w Zamku Książ. Co artyści prezentują tym razem?
 
- Celem tamtego projektu było dojście do wspólnego malowania obrazów. Dzisiejsza propozycja "Autoportret wewnętrzny" jest prezentacją wyłącznie wspólnego działania. Każdy zaprezentowany tu obraz został namalowany przez nas razem - mówi Witold Adamczyk.
 
 
- Z autoportretem mamy do czynienia, kiedy malujemy siebie. Kwestie wewnętrzne to pokazanie swoich uczuć, stanów psychicznych, emocjonalnych i duchowych. To wszystko jest tematem tej wystawy. Generalnie chodzi o rezygnację z ego, czyli nieustanne kompromisy z jednej, jak i z drugiej strony, żeby powstało jedno wspólne dzieło. Chodzi o dążenie do "jedni", stanu pierwotnego, w jakim byliśmy w łonie matki - tłumaczy Piotr Adamczyk.
 
 
Nową wystawę po raz pierwszy zaprezentowano w Śremie. Po Wałbrzychu wyruszy w dalszą trasę po całej Polsce.
 
 
- Wystaw będzie sporo, więc duża grupa ludzi zobaczy twórczość Piotra i Witolda Adamczyków. Ta sztuka ewoluuje, więc każda wystawa będzie trochę inna. Tytuł i twórcy pozostaną bez zmian, ale prace będą różne, więc każda prezentacja będzie miała inny charakter. Na koniec powstanie niezwykłe wydawnictwo, które będzie świadectwem wystaw i tego fragmentu twórczości braci Adamczyków - mówi Marcin Kochowicz, dyrektor Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie, organizator wystawy.
 
 
Autoportret wewnętrzny będzie gościł w BWA w Wałbrzychu przy ul. Słowackiego do 13.01.2022 r. Więcej na temat twórczości braci Adamczyków dowiecie się w programie Gość Dnia Telewizji Wałbrzych.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Greg (4 grudnia 2021 15:31)
"Bracia bliźniacy".... Raczej " bliźniacy".
pk (3 grudnia 2021 11:31)
bardzo fajna zabawa przestrzenią, barwą, formą
Sti (3 grudnia 2021 11:09)
Cytuję użytkownika: Pacykarz
Cytuję użytkownika: Koneser
To nie sztuka tylko kicz.
Wystawa powinna jak najszybciej wyruszyć z ksiaza- widać dzikie tłumy zwiedzających...
To nie jest w Książu.
Pacykarz (3 grudnia 2021 7:24)
Cytuję użytkownika: Koneser
To nie sztuka tylko kicz.
Wystawa powinna jak najszybciej wyruszyć z ksiaza- widać dzikie tłumy zwiedzających...
Koneser (2 grudnia 2021 23:25)
To nie sztuka tylko kicz.

Dodaj komentarz

sztuka  |   BWA  |   obrazy  |   piotr adamczy  |   witold adamczyk  |  

Wernisaż wystawy Reinera Marii Matysika. Takiej wystawy nie...

Zostań Żywym pomnikiem Wałbrzycha

Kręcą film na podstawie sztuki ''Skarb'' Olgi Tokarczuk

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij