Zostań średniowiecznym szermierzem
To jedna z tych nieoczywistych propozycji, na które zaprasza Wałbrzyski Ośrodek Kultury. W każdy poniedziałek w ośrodku w Starej Kopalni spotykają się miłośnicy szermierki. Do grupy może dołączyć każdy.
 
 
- Są osoby, które od zawsze interesowały się klimatami średniowiecznymi, rycerzami, ale są także osoby, które chcą po prostu się poruszać w formie bardziej aktywnego aerobiku połączonego poniekąd z walką – mówi prowadzący treningi Mateusz Ruszała.
 
Zajęcia skierowane są do młodzieży i dorosłych. W poniedziałki w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni prowadzone są treningi techniki. Grupa kilka razy w roku uczestniczy w zawodach. Walki, w której biorą udział członkowie „Tarczy Sudety” są nieco inne niż walki rycerskie.
 
- My walczymy bez opancerzenia. Rycerze mają zbroje, całkiem inaczej to wygląda. Tutaj jest dużo techniki. Szermierka jest bardzo szczególarska, więc najpierw trzeba się przygotować dobrze technicznie, a później można startować w zawodach – dodaje Ruszała.
 
Spotkania odbywają się w sali Łaźni Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni w każdy poniedziałek od godziny 17.30 do 19.00.  Informacje dostępne są pod numerem - 603 355 122.

opr. kama
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno