Menu

Zostań średniowiecznym szermierzem

To jedna z tych nieoczywistych propozycji, na które zaprasza Wałbrzyski Ośrodek Kultury. W każdy poniedziałek w ośrodku w Starej Kopalni spotykają się miłośnicy szermierki. Do grupy może dołączyć każdy.
 
 
Zostań średniowiecznym szermierzem
- Są osoby, które od zawsze interesowały się klimatami średniowiecznymi, rycerzami, ale są także osoby, które chcą po prostu się poruszać w formie bardziej aktywnego aerobiku połączonego poniekąd z walką – mówi prowadzący treningi Mateusz Ruszała.
 
Zajęcia skierowane są do młodzieży i dorosłych. W poniedziałki w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni prowadzone są treningi techniki. Grupa kilka razy w roku uczestniczy w zawodach. Walki, w której biorą udział członkowie „Tarczy Sudety” są nieco inne niż walki rycerskie.
 
 
- My walczymy bez opancerzenia. Rycerze mają zbroje, całkiem inaczej to wygląda. Tutaj jest dużo techniki. Szermierka jest bardzo szczególarska, więc najpierw trzeba się przygotować dobrze technicznie, a później można startować w zawodach – dodaje Ruszała.
 
Spotkania odbywają się w sali Łaźni Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni w każdy poniedziałek od godziny 17.30 do 19.00.  Informacje dostępne są pod numerem - 603 355 122.

opr. kama
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

WOK< rycerz  |   szermerz  |  

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij