Mikołaj odwiedził dzieci z Boguszowa-Gorc. Pomagali mu strażacy z OSP

Święty Mikołaj w asyście strażaków i świątecznie ozdobionych wozów strażackich, odwiedził dzieci z Boguszowa-Gorc. Spotkał się z nimi w każdej dzielnicy , a na końcu osobiście włączył choinkę znajdującą się w najwyżej położonym Rynku w Polsce. 

Po raz trzeci Święty Mikołaj współpracuje z Ochotniczą Strażą Pożarną. Strażacy udekorowali swoje wozy i wyruszyli w miasto. 
 
- Frekwencja jest duża. Jak co roku, mieszkańcy nas zaskakują. Chodzi o to, by dzieciaki mogły zobaczyć na żywo Mikołaja, Rudolfa i oczywiście Elfa Psika .- mówi naczelnik OSP w Gorcach (tymczasowo Rudolf). 
 
- W tej chwili już jest to tradycja, bo impreza jest organizowana trzeci raz. Jest wielu mieszkańców, ale jest to przede wszystkim atrakcja dla dzieci. Ważne jest żebyśmy w tym czasie pandemii, mogli dać choć im choć trochę szczęścia. Strażacy pięknie się w to wpisują i spisują. Jest cudowna ,świąteczna atmosfera. Coraz więcej miejskich instytucji włącza się w ten przejazd. - mówi burmistrz Boguszowa-Gorc, Sylwia Dąbrowska.
 
Jedną z największych atrakcji był przejazd wozów Ochotniczej Straży Pożarnej. Co mogli zobaczyć mieszkańcy?
 
- Mamy trzy pojazdy . Jeden samochód ratownictwa technicznego, dwa pojazdy gaśnicze. Nasi przyjaciele, czyli OSIR przyjechali Crafterem. Zaprzyjaźniony strażak przyjechał Uazem. Jest też Straż Miejska. Liczymy na zwiększenie atrakcji w przyszłym roku. - mówi naczelnik OSP w Gorcach (tymczasowo Rudolf).
 
Mikołaj był bardzo zadowolony zarówno z postawy dzieci, jak i strażaków. 
 
- Przyjeżdżam tutaj od 3 lat i bardzo miło mnie strażacy witają. Z ich pomocą objeżdżamy całą gminę Boguszów-Gorce. Z każdym rokiem jest coraz więcej dzieci. Strażacy zawsze mi pomagają. Zwłaszcza, że nie ma śniegu i moim reniferom ciężko dotrzeć jest do wszystkich dzieci. - mówi Święty Mikołaj.  
 
Czy dzieci z Boguszowa-Gorc są grzeczne?
 
- Oooo są bardzo grzeczne. Mam tu wytypowanych dwóch takich rozrabiaków, ale ich dzisiaj nie ma. Przychodzę cały rok do szkoły i obserwuję dzieci. Tylko dwóch jest takich, a reszta dzieci jest cudowna. Bardzo grzeczne dzieciaki. Pomagają rodzicom. Jak za rok strażacy mi pomogą, to też tu będę. - mówi Święty Mikołaj.
 
Dzieci bardzo chętnie fotografowały się z Mikołajem. Co im się podobało najbardziej?
 
- Najbardziej podoba mi się Mikołaj i samochody i to, że się świecą.  Najbardziej podobają mi się te małe. - mówi Hania.
 
- Jest fajnie. Podobają nam się samochody strażackie  i duże i małe. Podoba nam się, jak strażacy pracują. - mówią Hania i Tymon.
 
Mikołaj po odwiedzeniu wszystkich dzieci, zawitał do rynku. Sprawił, że rynek rozświetlił się feerią barw. Potem przyszedł czas na wspólne śpiewanie i zabawę. 
 

 

red

foto:P. Mistrzak

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno