Menu

Mikołaj odwiedził seniorów

Wiele słodyczy i mnóstwo radości przyniósł Święty Mikołaj mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w dzielnicy Biały Kamień. Po obdarowaniu seniorów wręczał także prezenty dzieciom w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej.

Mikołaj odwiedził seniorów
Zgodnie z obietnicą Święty Mikołaj pojawił się w dzielnicy Biały Kamień. Wałbrzyszan na ulicach częstował cukierkami, ale największą niespodziankę zrobił mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej.
 
- Od serca życzę wam szczęścia, radości i spokoju a cała reszta w życiu się ułoży bo macie przy sobie wspaniałych ludzi i oby takich było jak najwięcej na całym świecie - mówił do seniorów Święty Mikołaj.
 
 
Mikołajową akcję w dzielnicy Biały Kamień wspierali przedsiębiorcy zachęceni przez członków Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów oraz samorządowcy.
 
- Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że ta akcja mikołajkowa jest tak pięknie wzbogacona. Byliśmy już dzisiaj w Publicznych Szkołach Podstawowych nr 2 i 6, gdzie dzieci radośnie nas przywitały. Pamiętam, jak przed laty pan Prezydent przyszedł do szpitala. Moja żona pracowała wówczas w rentgenie. To była moja pierwsza akcja mikołajkowa, gdzie między innymi dzięki pańskiemu wsparciu przygotowaliśmy około 13 paczek dla dzieci. Kiedyś paczki nie były tak bogate, jak dziś, bo wielu rzeczy nie można było dostać. Te wspomnienia nadal zostały ze mną i tak samo chciałbym aby dzisiejsze życzenia pozostały z Państwem na zawsze - mówi przewodniczący RWS Biały Kamień-Konradów Ryszard Nowak.
 
 
 
- Przejeżdżając przez Biały Kamień zawsze widzę, jak pięknie ten budynek jest oświetlony wieczorami i mam dobre poczucie, że tętni tu życie. Są tu nasi mieszkańcy i ci, którzy się nimi opiekują. Przypominam sobie jak to miejsce wyglądało przez ostatnich kilkanaście lat, smutne i opuszczone. Dziękuję pani dyrektor i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że to miejsce żyje. Życzymy wszystkim zdrowia, by życie senioranle w naszym mieście i tym domu seniora pomyślnie się układało - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Po odwiedzeniu seniorów Mikołaj udał się do siedziby Rady Wspólnoty Samorządowej, gdzie rozdawał paczki dla dzieciaków z dzielnicy Biały Kamień. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli udało się w tym roku przygotować 350 paczek.
 
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

zdziwiony (7 grudnia 2021 23:44)
Cytuję użytkownika: Jacek
O ile wiem to Mikołaj jest dla dzieci niedługo będzie czarny mikołaj i wszyscy powiedz ze tak kiedys bylo
Panie Jacku,człowiek rodzi się z inteligencją, a wiedzę nabywa, u Pana jedno i drugie szwankuje , przykre...
lila (7 grudnia 2021 22:09)
Wspanialy pomysl ,wielkie podziekowania dla Pana Prezydenta oraz Przewodniczacego Pana Nowaka.
Ania (7 grudnia 2021 4:36)
Panie Jacku ile w Panu goryczy Mikołaj nie jest tylko dla dzieci on obdarowuje tych którzy tego potrzebują a Pan próbuje nawet to im ofiarować cząstki nadzieji i radości,wstyd mi za Pana i Pana postępowanie.
Monia (6 grudnia 2021 22:26)
Cytuję użytkownika: Jacek
O ile wiem to Mikołaj jest dla dzieci niedługo będzie czarny mikołaj i wszyscy powiedz ze tak kiedys bylo
Życzę ci żebyś doczekał tak pięknego wieku i nie musiał na starość mieszkać w takim domu tylko żebyś mieszkał szczęśliwy z rodziną. Dla tych ludzi to garstka radości chociaż w tym jednym dniu. Wiedzą że ktoś jeszcze o nich pamięta i chce sprawić im chodź troszkę przyjemności. A co do ciebie to żal czytać takie komentarze widząc ile w tobie jest miłości do drugiego człowieka .
Jacek (6 grudnia 2021 17:54)
O ile wiem to Mikołaj jest dla dzieci niedługo będzie czarny mikołaj i wszyscy powiedz ze tak kiedys bylo
moje miasto walbrzych (6 grudnia 2021 16:32)
super pomysł

Dodaj komentarz

Biały Kamień  |   RWS  |   Mikołaj  |   DPS  |   seniorzy  |  

Tłumaczyli seniorom jak nie dać się oszukać

Leon - pierwszy wałbrzyszanin w 2023 roku

Ukradł seniorom 370 tysięcy złotych. Wpadł w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij