Menu

14-latek ukradł matce telefon, a 50-latek kartę 95-letniemu ojcu

Okradli rodziców. 14-latek ukradł matce telefon i wypłacił gotówkę, a 50-latek zabrał 95-letniemu ojcu kartę płatniczą. 

14-latek ukradł matce telefon, a 50-latek kartę 95-letniemu ojcu
 50-latek ukradł 95-letniemu ojcu z mieszkania etui z dokumentami i kartami płatniczymi, a następnie dwukrotnie zapłacił zbliżeniowio za zakupy oraz – znając PIN - wypłacił w bankomacie tysiąc złotych.
 
Policjanci  ustalili miejsce pobytu podejrzanego i zatrzymali go na Piaskowej Górze. Odzyskali łup. 50-latek już usłyszał zarzuty. Za kradzież oraz włamania na konto bankowe grozi mu 10 lat więzienia.
 
 
 
Dzień później  funkcjonariusze zatrzymali 14-latka. Okazało się, że uciekł on z ośrodka socjoterapii - gdzie został umieszczony za unikanie obowiązku szkolnego - i odwiedził swoją matkę, której najpierw zabrał z mieszkania telefon komórkowy, a następnie wymusił na niej wypłatę z bankomatu niewielkiej ilości gotówki.
 
Policjanci przewieźli chłopca do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wałbrzychu. Od decyzji sądu rodzinnego zależeć będzie, czy nie trafi jednak teraz do zamkniętego zakładu poprawczego.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Enek (7 grudnia 2021 16:57)
I co z takiego młodego będzie, zamknąć i terapia potrzebna...

Dodaj komentarz

karta  |   bankomat  |   zlodziej  |   policja  |   ojciec  |   matka  |  

Wjechali w pieszych samochodem, jednego zaatakowali maczetą

Wypadek na Batorego - na chodniku potrąceni piesi

Konar przebił przednią szybę, kierowca cudem uniknął śmierci

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij