Chcą liberalizacji przepisów aborcyjnych

Komitet „Ratujmy Kobiety” złożył w Sejmie projekt ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne. Jego głównymi założeniami jest liberalizacja przepisów dopuszczających aborcję, bezpłatna antykoncepcja, nowoczesna edukacja seksualna w szkołach i zakaz manifestacji antyaborcyjnych przed szpitalami. 

Projekt wspiera Stowarzyszenie Inicjatywa Polska, w tym wałbrzyscy działacze, którzy domagają się dla kobiet prawa do legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia, wprowadzenia edukacji seksualnej do szkó i darmowego dostępu do antykoncepcji.
 
- Komitet „Ratujmy Kobiety” 2017 został reaktywowany. Pierwszy raz zabraliśmy głos gdy w zeszłym roku zbieraliśmy podpisy związane z liberalizacją ustawy antyaborcyjnej, teraz projekt został rozszerzony o dodatkowe kwestie, takie jak edukacja seksualna, ochrona kobiet i ich wolności, przywrócenie pigułki „dzień po” bez recepty oraz bezpłatny dostęp do antykoncepcji - tłumaczy koordynatorka Stowarzyszenia Inicjatywa Polska w Wałbrzychu, Małgorzata Beślerzewska.
 
Projekt ma charakter obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Niebawem rozpocznie się zbiórka podpisów pod projektem, a jeśli w 3 miesiące uda się ich zgromadzić 100 tysięcy - zostanie on skierowany do laski marszałkowskiej.
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno