Menu

Znamy wyniki kontroli w wałbrzyskim szpitalu

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zakończył kontrolę wewnętrzną w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Jednym z obszarów kontroli była zgodność wymiaru czasu pracy, wraz z jego ewidencją, zatrudnionego wówczas w placówce dra Romana Szełemeja. Znamy komentarz dra Romana Szełemeja. 
Znamy wyniki kontroli w wałbrzyskim szpitalu
Kontrolą objęto okres od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku. Poniżej wyniki kontroli i komentarz dra Romana Szełemeja. 

Wyniki kontroli przeprowdzonej przez Urząd Marszałkowski: 
 
Doktor Roman Szełemej w okresie objętym kontrolą nie przestrzegał Regulaminu Pracy w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Kontrola potwierdziła, że dochodziło do przypadków, kiedy lekarz Roman Szełemej nie będąc na dyżurze w Szpitalu, w swoim rozliczeniu czasu pracy wykazał obecność na całym dyżurze, za który następnie wypłacono mu nienależne wynagrodzenie. Kontrola wykazała, że w tym samym czasie dyżur pełniła inna lekarka, która również pobrała wynagrodzenie za świadczenie pracy na tym samym dyżurze. Zdublowane dyżury miały miejsce 24 kwietnia 2021 r. oraz 12 czerwca 2021 r. Dr Roman Szełemej wykazał godziny pracy, w których nie powinien pełnić dyżuru na czas zastępstwa przez inną osobę.
 
Mimo obowiązku pracowniczego, dr Roman Szełemej nie posługiwał się w Szpitalu kartą do rejestrowania w elektronicznym rejestratorze wejść i wyjść oraz nie podpisywał się na liście obecności. Kontrola wykazała, że dr Roman Szełemej odręcznie sporządzał niezgodne z Regulaminem Pracy wykazy rozpisanych godzin swojego czasu podstawowego, jak i dyżurów medycznych, które nie były zatwierdzane przez ówczesne kierownictwo Szpitala. Łamaniem Regulaminu Pracy był również brak zachowania nominalnego czasu pracy (różne w czasie przyjścia do szpitala).
 
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeprowadził również w wałbrzyskim Szpitalu Wojewódzkim kontrolę obejmującą realizację procedur gospodarki produktami leczniczymi (lekami opioidowymi i psychotropowymi). Objętym kontrolą został okres od 1 stycznia 2019 roku do 31 sierpnia 2021 roku.
 
Kontrola wykazała nieprawidłowości w realizacji procedur dotyczących gospodarowania środkami odurzającymi i psychotropowymi w Szpitalu. Pomimo pozytywnego w ocenie kontrolerów uwzględnienia, że w Szpitalu obowiązują ścisłe procedury w tym zakresie, nie aktualizowano jednak od 2016 r. wykazu osób upoważnionych do zamawiania i odbioru środków odurzających na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ponadto stwierdzono brak dokumentacji, która świadczyłaby o konsekwencji działań wdrożonych przez ówczesne kierownictwo, w ramach  otrzymywanych sprawozdań po kontroli apteczek m.in. w zakresie gospodarowania środkami odurzającymi i psychotropowymi oraz liczne przypadki niestosowania procedur protokolarnego zniszczenia uszkodzonych lub niewykorzystanych środków odurzających lub psychotropowych.
 
 
Poza wewnętrzną kontrolą, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zarządził w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu zewnętrzny, wieloobszarowy audyt obejmujący: zamówienia publiczne, finanse i księgowość, wynagrodzenia i sprawy kadrowe oraz systemy informatyczne i zarządzanie jakością w ochronie zdrowia.
 
Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o odwołaniu z dniem 6 sierpnia 2021 roku Pani Marioli Dudziak ze stanowiska dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. Dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Podstawą tej decyzji było niewywiązywanie się przez Panią Mariolę Dudziak z obowiązków dyrektora szpitala, niewykonanie poleceń służbowych wydanych ze strony Urzędu Marszałkowskiego nadzorującego Szpital Wojewódzki oraz wprowadzenie w błąd dyrekcji Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
 
17 września 2021 roku, decyzją Dyrekcji Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, rozwiązano dyscyplinarnie umowę o pracę z zatrudnionym w Szpitalu Panem Romanem Szełemejem bez zachowania okresu wypowiedzenia. Decyzja uzasadniona była rażącym naruszeniem podstawowych obowiązków pracowniczych.

Komentarz dra Romana Szelemeja

„Z przykrością stwierdzam, że po raz kolejny Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego obecnej kadencji, publicznie zniesławiają moją osobę. W komunikacie rzecznika prasowego Michała Nowakowskiego zawarte są nieprawdziwe informacje, które mają uwiarygadniać sam fakt „przeprowadzenia kontroli”. Pragnę zauważyć, że ta kontrola Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dotycząca mojej pracy została przeprowadzona poza mną, nikt z kontrolujących nie widział nawet potrzeby wysłuchania mnie, czy doręczenia mi wyników kontroli. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął sprawę zaocznie.
 
Proszę o zrozumienie, że nie będę wchodzić w polemikę z wypowiedziami prasowymi, zawierającymi nieprawdziwy przekaz.(pomówienia?)  Moja powściągliwość wynika z tego, że cały czas powtarzane są te same zarzuty, które są już przedmiotem postępowania sądowego przed Sądem Pracy. Lojalność procesowa każe mi w żaden sposób nie wpływać, także poprzez publikacje prasowe, na proces sądowy. Pozostaję w zaufaniu, że Sąd Pracy bezstronnie rozstrzygnie podejmowane przez aktualną Dyrekcję Szpitala oraz obecnych Przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dyskryminujące i zniesławiające mnie działania .
 
Jako samorządowiec zauważam, że także dzisiejsza wypowiedź p. Michała Nowakowskiego w imieniu Marszałka Województwa zapisuje niechlubną kartę wykorzystywania autorytetu instytucji samorządowych do własnych rozgrywek politycznych”

opr. adm
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

PROFESOR SEDZIA TK RZEPLINSKI (10 grudnia 2021 10:18)
WIDZIELISCIE JAK STAJE NA BACZNOSC PRZED TUSKIEM NA URODZINACH KODU? MYSLICIE ZE ZAUWAZYL MOJA GOTOWOSC DO SLUZBY? PTFUUU TO ZNACZY CZY ZAUWAZYL MOJA NIEZALEZNOSCI APOLITYCZNOSC?? JAK MYSLICIE? TRZEBA MICHNIKA PROSIC ZEBY MNIE WYBIELIL W WYBORCZEJ? CHYBA NIE, TEN NIEZALEZNY REDAKTOR SAM WIE CO MA ROBIC.
MICHNIK - KOCHAM JARUZELSKIEGO (10 grudnia 2021 9:34)
Cytuję użytkownika: TASMY MICHNIKA I JARUZESKIEGO!
Michnik przyjacielem mordercy i komunistycznego kapusia wojskowej bezpieki. Nosił na rękach człowieka, który topił protesty niepodległościowe we krwi. Morderce co po lasach mordował polskich patriotów na moskiewski rozkaz. Wymiotować mi się chce. Utopili Polskę w kłamstwie. PRZYPOMNE ZE SZELEMEJ I WSI24 WSPIERA GAZETE MICHNIKA CALY CZAS. SWEGO CZASU SZELEMEJ Z KIESZENI MIESZKANCOW WYCIAGNAL 300 TYS ZŁ I DAŁ NA DZIALALNOSC PRYWATNEJ GAZETY TEGO WYBIELACZA ZBRODNIARZY KOMUNISTYCZNYCH.
NIE DZIWI FAKT, ZE ZDRAJCA, PRYJACIEL, KOCHANEK, WYBIELACZ MORDERCOW I ZBRODNIARZY KOMUNISTYCZNYCH JEST SZEFEM GAZETY PROPAGANDOWEJ KOMUCHOW, LEWACTWA, TUSKA, TOTALNYCH ZDRAJCOW I KOMUSZEJ KASTY. GLOWNA LINIA PROPAGANDY KOMUSZYCH ODPADOW TO GAZETA WYBORCZA MICHNIKA. JA WIEDZIALEM TO OD DAWNA, TERAZ PRZEKONALA SIE O TYM CALA POLSKA. PRZYPOMNE JARUZELSKI WYSLAL BULDOZERY NA GROBY NIEZNANEGO ZOLNIERZA PODCZAS STANU WOJENNEGO, BY ZNISZCZYC DOWODY SWOICH ZBRODNI NA POLAKACH.
TASMY MICHNIKA I JARUZESKIEGO! (10 grudnia 2021 9:21)
Michnik przyjacielem mordercy i komunistycznego kapusia wojskowej bezpieki. Nosił na rękach człowieka, który topił protesty niepodległościowe we krwi. Morderce co po lasach mordował polskich patriotów na moskiewski rozkaz. Wymiotować mi się chce. Utopili Polskę w kłamstwie. PRZYPOMNE ZE SZELEMEJ I WSI24 WSPIERA GAZETE MICHNIKA CALY CZAS. SWEGO CZASU SZELEMEJ Z KIESZENI MIESZKANCOW WYCIAGNAL 300 TYS ZŁ I DAŁ NA DZIALALNOSC PRYWATNEJ GAZETY TEGO WYBIELACZA ZBRODNIARZY KOMUNISTYCZNYCH.
Jerzy Jacek Pilchowski (9 grudnia 2021 19:37)
Cytuję użytkownika: Jan Winnicki
Cytuję użytkownika: Dowiemy sie czy nie?
Cytuję użytkownika: Jan Winnicki
Cytuję użytkownika: A dowiemy sie jak to
Cytuję użytkownika: Jan Winnicki
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: 100aferpis.pl
Jerzy Jacek Pilchowski - na Prezydenta wszędzie był, wszystko widział i na niczym się NIE ZNA. Człowieku twoje morały wylewasz w internecie szkoda, że ciebie nie było w latach 80 i 90-tych jak budowano fundamenty demokracji, a ty jak szczurek uciekłeś do USA. Ciekawe jak otrzymałeś paszport w 1982 roku !?!?
Paszport ("z prawem do jednostronnego przekroczenia granicy") otrzymałem w 83. W 82 siedziałem w więzieniu. - A już tak całkiem poważnie to ktoś uczciwy powinien w końcu zostać prezydentem Wałbrzycha. W pierwszej kolejności powinien zostać zrobiony dokładny audyt finansów miasta. W efekcie trzeba by w trybie pilnym odbudować areszt koła sądu i pewnie dobudować drugie skrzydło.
To może dowiemy się jak to Pilchowski otrzymał od komuchów paszport. Proponuję artykuł Zbigniewa Senkowskiego pt: "Haniebne zakończenie strajku" opisującego bohaterskie działania Pilchowskiego w trakcie trwania stanu wojennego. Wystarczy w Google wpisać Zbigniew Senkowski " Haniebne zakończenie strajku" i mamy całą prawdę o panu opozycjoniscie.
Jan Winnicki szabrowal kopalnie ze zlomu? Bo ostatnio jak sie zaczal ten watek to pan Winnicki uciekl z dyskusji. Wiec jak to bylo?
Słaby ten wpis. Ale widać, że PiSiorów na więcej nie stać. Brawa dla Zbyszka Senkowskiego za rzetelny artykuł.
Co jest slabe? Nawet swojej wypowiedzi nie potrafisz uargumentowac? To Winnicki szabrowal kopalnie ze zlomu czy nie? Sytuacja sie powtarza, znow koles ucieka od tematu. Czyli ma cos za uszami.
Nic nie szabrowałem ponieważ nie jestem z PiSu, a nawet brzydzę się tą partią i jej wyborcami. Widocznie to zbieżność nazwisk. Ale skoro osoba o nazwisku Winnicki kradł i było to nielegalne powinien odpowiadać prawnie i to nie podlega dyskusji.
OK. Zakładam, że naprawdę nie jest pan tym Winnickim z "Kopalni Miedzi" lub jego krewnym. W tej sytuacji mam prośbę aby napisał pan co pan (lub pański ojciec) robił w czasie PRL-u. Ja tylko, mówiąc o tym, że mogą przyjechać czołgi trafnie przewidziałem przyszłość. Wiedziałem bowiem, że w PRL-u byli bowiem różni "Winniccy" czyli tacy ludzie którzy kolaborowali z Rosjanami - i np., wjechali czołgami do Kopalni Wujek aby mordować górników.
Szturman (9 grudnia 2021 18:49)
SSzelemej wiesz co? Fuck ypu stupid dick
Brzydzisz sie ludzmi? (9 grudnia 2021 17:27)
Cytuję użytkownika: Jan Winnicki
Cytuję użytkownika: Dowiemy sie czy nie?
Cytuję użytkownika: Jan Winnicki
Cytuję użytkownika: A dowiemy sie jak to
Cytuję użytkownika: Jan Winnicki
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: 100aferpis.pl
Jerzy Jacek Pilchowski - na Prezydenta wszędzie był, wszystko widział i na niczym się NIE ZNA. Człowieku twoje morały wylewasz w internecie szkoda, że ciebie nie było w latach 80 i 90-tych jak budowano fundamenty demokracji, a ty jak szczurek uciekłeś do USA. Ciekawe jak otrzymałeś paszport w 1982 roku !?!?
Paszport ("z prawem do jednostronnego przekroczenia granicy") otrzymałem w 83. W 82 siedziałem w więzieniu. - A już tak całkiem poważnie to ktoś uczciwy powinien w końcu zostać prezydentem Wałbrzycha. W pierwszej kolejności powinien zostać zrobiony dokładny audyt finansów miasta. W efekcie trzeba by w trybie pilnym odbudować areszt koła sądu i pewnie dobudować drugie skrzydło.
To może dowiemy się jak to Pilchowski otrzymał od komuchów paszport. Proponuję artykuł Zbigniewa Senkowskiego pt: "Haniebne zakończenie strajku" opisującego bohaterskie działania Pilchowskiego w trakcie trwania stanu wojennego. Wystarczy w Google wpisać Zbigniew Senkowski " Haniebne zakończenie strajku" i mamy całą prawdę o panu opozycjoniscie.
Jan Winnicki szabrowal kopalnie ze zlomu? Bo ostatnio jak sie zaczal ten watek to pan Winnicki uciekl z dyskusji. Wiec jak to bylo?
Słaby ten wpis. Ale widać, że PiSiorów na więcej nie stać. Brawa dla Zbyszka Senkowskiego za rzetelny artykuł.
Co jest slabe? Nawet swojej wypowiedzi nie potrafisz uargumentowac? To Winnicki szabrowal kopalnie ze zlomu czy nie? Sytuacja sie powtarza, znow koles ucieka od tematu. Czyli ma cos za uszami.
Nic nie szabrowałem ponieważ nie jestem z PiSu, a nawet brzydzę się tą partią i jej wyborcami. Widocznie to zbieżność nazwisk. Ale skoro osoba o nazwisku Winnicki kradł i było to nielegalne powinien odpowiadać prawnie i to nie podlega dyskusji.
Mozna jednak zwierzatka wyhodowac i wytresowac. Ludzmi sie brzydzisz? Wiec pewnie otaczasz sie samymi swiniami, szczurami, wszami i pasozytami. Taki czlowiek truten. Nic pozytycznego nie robi, tylko chodzi i zatruwa ludziom zycie. Hitler brzydzil sie zydami. Wiec czytelnicy juz widza, kto popiera SSS czyli Szabrownika Szpitala Szelemeja. Oczywiscie ci myslacy juz wiedza.
Jan Winnicki (9 grudnia 2021 17:03)
Cytuję użytkownika: Dowiemy sie czy nie?
Cytuję użytkownika: Jan Winnicki
Cytuję użytkownika: A dowiemy sie jak to
Cytuję użytkownika: Jan Winnicki
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: 100aferpis.pl
Jerzy Jacek Pilchowski - na Prezydenta wszędzie był, wszystko widział i na niczym się NIE ZNA. Człowieku twoje morały wylewasz w internecie szkoda, że ciebie nie było w latach 80 i 90-tych jak budowano fundamenty demokracji, a ty jak szczurek uciekłeś do USA. Ciekawe jak otrzymałeś paszport w 1982 roku !?!?
Paszport ("z prawem do jednostronnego przekroczenia granicy") otrzymałem w 83. W 82 siedziałem w więzieniu. - A już tak całkiem poważnie to ktoś uczciwy powinien w końcu zostać prezydentem Wałbrzycha. W pierwszej kolejności powinien zostać zrobiony dokładny audyt finansów miasta. W efekcie trzeba by w trybie pilnym odbudować areszt koła sądu i pewnie dobudować drugie skrzydło.
To może dowiemy się jak to Pilchowski otrzymał od komuchów paszport. Proponuję artykuł Zbigniewa Senkowskiego pt: "Haniebne zakończenie strajku" opisującego bohaterskie działania Pilchowskiego w trakcie trwania stanu wojennego. Wystarczy w Google wpisać Zbigniew Senkowski " Haniebne zakończenie strajku" i mamy całą prawdę o panu opozycjoniscie.
Jan Winnicki szabrowal kopalnie ze zlomu? Bo ostatnio jak sie zaczal ten watek to pan Winnicki uciekl z dyskusji. Wiec jak to bylo?
Słaby ten wpis. Ale widać, że PiSiorów na więcej nie stać. Brawa dla Zbyszka Senkowskiego za rzetelny artykuł.
Co jest slabe? Nawet swojej wypowiedzi nie potrafisz uargumentowac? To Winnicki szabrowal kopalnie ze zlomu czy nie? Sytuacja sie powtarza, znow koles ucieka od tematu. Czyli ma cos za uszami.
Nic nie szabrowałem ponieważ nie jestem z PiSu, a nawet brzydzę się tą partią i jej wyborcami. Widocznie to zbieżność nazwisk. Ale skoro osoba o nazwisku Winnicki kradł i było to nielegalne powinien odpowiadać prawnie i to nie podlega dyskusji.
Parytety PO - czyli ***** LGBT (9 grudnia 2021 16:33)
Partia PO na ktorej czele stoi Tusk, w Wałbrzychu Szelemej po tym jak wrocil Tusk i wyjebal kobiety z zarzadu partii, doszli do wniosku ze trzeba wprowadzic parytety plci. I postanowili ze bedzie 5 wiceprzewodniczacych i 5 kobiet. 0 miejsc dla osob niebinarnych. Nie nalezy sie, nawet nie ma o tym dyskusji. Czyli partia PO ***** LGBT. partia PO nie uznaje innych plci niz 2 podstawowe. Albo nie rozumieja slowa parytet, to tez bardzo mozliwe wsrod tych pozal sie Boze patointeligencikow.
Ten typ tak ma (9 grudnia 2021 15:58)
Idzie w zaparte jak Wałęsa
Jerzy Jacek Pilchowski (9 grudnia 2021 15:56)
Cytuję użytkownika: Dowiemy sie czy nie?
Cytuję użytkownika: Jan Winnicki
Cytuję użytkownika: A dowiemy sie jak to
Cytuję użytkownika: Jan Winnicki
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: 100aferpis.pl
Jerzy Jacek Pilchowski - na Prezydenta wszędzie był, wszystko widział i na niczym się NIE ZNA. Człowieku twoje morały wylewasz w internecie szkoda, że ciebie nie było w latach 80 i 90-tych jak budowano fundamenty demokracji, a ty jak szczurek uciekłeś do USA. Ciekawe jak otrzymałeś paszport w 1982 roku !?!?
Paszport ("z prawem do jednostronnego przekroczenia granicy") otrzymałem w 83. W 82 siedziałem w więzieniu. - A już tak całkiem poważnie to ktoś uczciwy powinien w końcu zostać prezydentem Wałbrzycha. W pierwszej kolejności powinien zostać zrobiony dokładny audyt finansów miasta. W efekcie trzeba by w trybie pilnym odbudować areszt koła sądu i pewnie dobudować drugie skrzydło.
To może dowiemy się jak to Pilchowski otrzymał od komuchów paszport. Proponuję artykuł Zbigniewa Senkowskiego pt: "Haniebne zakończenie strajku" opisującego bohaterskie działania Pilchowskiego w trakcie trwania stanu wojennego. Wystarczy w Google wpisać Zbigniew Senkowski " Haniebne zakończenie strajku" i mamy całą prawdę o panu opozycjoniscie.
Jan Winnicki szabrowal kopalnie ze zlomu? Bo ostatnio jak sie zaczal ten watek to pan Winnicki uciekl z dyskusji. Wiec jak to bylo?
Słaby ten wpis. Ale widać, że PiSiorów na więcej nie stać. Brawa dla Zbyszka Senkowskiego za rzetelny artykuł.
Co jest slabe? Nawet swojej wypowiedzi nie potrafisz uargumentowac? To Winnicki szabrowal kopalnie ze zlomu czy nie? Sytuacja sie powtarza, znow koles ucieka od tematu. Czyli ma cos za uszami.
To co najchętniej wywożono z zamykanych kopalni to były różne urządzenia (często warte dużo pieniędzy) oraz miedziane kable. Jednym z ludzi którzy ten proceder organizowali był Andrzej Jan Winnicki. Czy jest to ten sam człowiek? A może jego syn lub jakiś krewny? P.S. Pewnie podpisał się prawdziwym nazwiskiem aby "mieć dowód" na to, że się bardzo stara. Chodzi mu pewnie o to aby podlizać się Romanowi Sz. Pewnie ma nadzieję na to, że załatwił sobie jakiś nowy przekręt.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Dr Szełemej wraca do pracy w szpitalu

11 lat w fotelu Prezydenta Miasta

Lisia Sztolnia udostępniona turystom. Jak będą pieniądze...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij