Menu

Terytorialsi będą pomagać strażakom

Będą pomagać w zwalczaniu klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków oraz akcjach poszukiwawczych. 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej podpisała porozumienie z Wojewódzką Państwową Strażą Pożarną we Wrocławiu dotyczącą wspólnych działań. 

 
Terytorialsi będą pomagać strażakom
40-tu dolnośląscy terytorialsów wspierało już strażaków w akcji przeciwpowodziowej w gminie Dzierżoniów, gdzie woda zalała domostwa. Na wysokości Mościska 20 żołnierzy wspierało działania strażaków zabezpieczając wały przeciwpowodziowe, układając worki z piaskiem wzdłuż rzeki Pilawy. Kolejnych 20 żołnierzy zabezpieczało domostwa w miejscowości Włóki, gdzie z brzegów wystąpił Gniły Potok.Głównymi założeniami porozumienia jest współpraca obejmująca zagadnienia z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego. 
 
- Porozumienie daje szansę zarówno żołnierzom jak i strażakom, aby poprzez wspólne szkolenia podnosili poziom swojej wiedzy a tym samym  skutecznie nieśli pomoc i zapewniali bezpieczeństwo mieszkańcom województwa dolnośląskiego – mowi płk Artur Barański Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
 
 
Przypomnujmy, w powiecie ząbkowickim terytorialsi usuwali wraz ze strażakami skutki nawałnic - żołnierze udrażniali rowy melioracyjne, kanały odpływowe, koryta małych rzek i zatkane gałęziami przepływy pod mostami. Działania polegały przede wszystkim na udzieleniu pomocy mieszkańcom miejscowości Ciepłowody, która po wylaniu niewielkiej rzeki, została  podtopiona. Ucierpiały m.in. zabudowy jednorodzinne i mieszkania znajdujące się tuż przy rzece. Żołnierze pomagali właścicielom w wynoszeniu zalanych i zniszczonych mebli oraz nasypywali i układali worki z piachem w miejscach, gdzie wezbrana woda wystąpiła z koryta. 

 
- Podpisane porozumienie już wkrótce przełoży się na jeszcze lepsze działania. Zakładamy, że współpraca przyniesie poprawę bezpieczeństwa dolnośląskich obywateli- podsumowuje płk Artur Barański.


opr. adm
foto: WOT
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

WOT  |   straż pożarna  |   terytorialsi  |   powódź  |  

Uratowali uwięzioną sarnę

Zmiany w dowództwie Straży Pożarnej w Wałbrzychu

Stan Darka się pogarsza. Nadal potrzebna pomoc

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij