Menu

Remonty, mieszkania, schronisko, stadion - mieszkańcy pytali prezydenta

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej odpowiadał na pytania mieszkańców. Pytali m.in. o odśnieżanie dróg, remonty i budowę nowych mieszkań . Pytano też kiedy powstanie dworzec autobusowy. Wśród pytań pojawiło się też „ Czy w Wałbrzychu będzie turniej gier komputerowych?”

Remonty, mieszkania, schronisko, stadion - mieszkańcy pytali prezydenta
Prezydent nie odpowiedział na wszystkie pytania z czatu, ale poruszył wiele istotnych dla mieszkańców Wałbrzycha kwestii. 
 
Pytano o termin zakończenia prac na Obwodnicy.
 
- Mamy pecha jeśli chodzi o pogodę. Jak pewnie państwo zauważyliście – na terenie Placu Grunwaldzkiego i Ronda Niepodległości zgromadzony jest sprzęt, służący do kładzenia masy bitumicznej. Wszyscy czekamy na kilka dni pogody, kiedy nie będzie morzu w ciągu dnia. Mamy nadzieję, że ułożymy tę warstwę około 20 grudnia. Zima przyszła za wcześnie, w stosunku do naszych przewidywań. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Co z remontem ulicy 3-maja na Białym Kamieniu?
 
- Ulica 3-maja to jest krótki odcinek położony powyżej ulicy Andersa. Jest to ślepa ulica, kończąca się wejściem do ogródków działkowych.  Wielokrotnie mieszkańcy mnie tam zapraszali. Jesteśmy gotowi do przeprowadzenia tego remontu w przyszłym roku. Pewnie na wiosnę. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Jednym z najczęściej pojawiających się na czacie pytań było te, o mieszkania do wykupu. Będą budowane m.in. budynki przy ulicy Husarskiej, Nowym Mieście i Sobięcinie. Ulica Husarska będzie też wyremontowana. 
 
- To jest bardzo złożone. Wałbrzych jest miastem chyba z największa liczbą nowych i remontowanych mieszkań komunalnych w Polsce. Mówię to z pełnym przekonaniem – wiedząc, że w tym rankingu są takie miasta, jak Wrocław, Łódź czy Gdańsk. W większości miast rynek jest rynkiem mieszkań własnościowych, deweloperskim. Taki rynek w Wałbrzychu też zaczyna się rozwijać. Przypominam nową inwestycję na Alei Podwale. Już są nowe projekty deweloperskie przy ulicy Ludowej. W kilku innych miejscach zaraz się te budowy rozpoczną. Mieszkania komunalne są budowane przez miasto. Planujemy wybudować w przeciągu 3 lat około 1000 takich mieszkań. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Pytano o remonty dróg. Prezydent podkreślał, że obecnie priorytetem jest obwodnica. Po jej zakończeniu miasto skupi się na innych drogach. 
 
Co z odśnieżaniem bocznych ulicy?
 
- Odśnieżamy w sposób aktywny i dynamiczny. Przygotowaliśmy specjalny program po bolesnych doświadczeniach z ubiegłej zimy. Jest specjalny zespół, który 24/h monitoruje sytuację. Są zaangażowane w to kamery i sprzęt, który posiada miasto. Odśnieżamy boczne ulice. Wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Nie ma możliwości, by wszystkie ulice posypywać solą. To jest niewyobrażalnie kosztowne, ale również niepotrzebne i szkodliwe dla środowiska. Jeśli jest ślisko i niebezpiecznie proszę wysyłać informacje do straży miejskiej albo dzwonić do Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. . - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Pytano o dofinansowania do wymiany pieców. 
 
- Myślę, że w tym roku będziemy płacić 1,5 do 2 mln zł na wymianę kolejnych „350 tys” kopciuchów. Chciałbym znaleźć środki, by do najdalej do 2028 roku zlikwidować węgiel jako źródło ciepła w naszym mieście. Powietrze w Wałbrzychu jest coraz lepsze. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
 
Co z remontem willi na nową siedzibę Urzędu Stanu Cywilnego? Jego koszt oceniono na około 9mln zł. 
 
- Mamy projekt, ale boimy się go ogłosić. Może się okazać, że cena będzie tak duża, że uniemożliwi nam realizowanie innych, ważniejszych inwestycji – takich, jak remonty szkół, żłobków, przedszkoli. . - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Pytano o stadion na Nowym Mieście.
 
- Stadion jest w trakcie rewitalizacji. Będziemy to robić etapami. Wykonaliśmy ogrodzenie całego terenu. W ciągu kilkunastu dni, powinniśmy mieć gotowy projekt na budowę nowoczesnego boiska ze sztuczną nawierzchnia na górnym poziomie. Będzie oświetlenie i cała infrastruktura. Będzie tam tez skatepark. Jesteśmy w trakcie przygotowywania ekspertyzy dotyczącej głównej niecki stadionu. Zastanawiamy się co zrobić z trybunami, które w wyniku ruchu górotworu i chyba zmian klimatycznych osunęły się. Zastanawiamy się, jak to zabezpieczyć. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Co ze schroniskiem dla zwierząt?
 
- Czekamy na pozwolenie na budowę. Schronisko będzie zlokalizowane przy ulicy Beethovena. Będzie w pełni dźwiękoszczelne. Obawy mieszkańców, są niepotrzebne. Projekt zakłada całkowitą izolację akustyczną. Chcielibyśmy rozpocząć budowę schroniska w przyszłym roku.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Za miesiąc odbędzie się kolejne spotkanie z prezydentem. 
 
Cały czat z Romanem Szełemejem zobaczysz poniżej
 

 
 
 
red
foto: fb
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Polus (14 grudnia 2021 15:10)
A pytaliście skad na to wszystko weźmie jak narazie ni ema takiej zeczy której romus nie obieca dobry jest co
gohciu (10 grudnia 2021 19:09)
"- Mamy projekt, ale boimy się go ogłosić. Może się okazać, że cena będzie tak duża, że uniemożliwi nam realizowanie innych, ważniejszych inwestycji – takich, jak remonty szkół, żłobków, przedszkoli. . - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej". Tą bajką się "drPOdMurek" błaźnił przy okazji pytań o los byłego GDK. OK. "Zima przyszła za wcześnie, w stosunku do naszych przewidywań". Niczym dawne Biuro KC PZPR... Woli już pieprzyć o stadionie na Nówce, niż o "słynnym centrum przesiadkowym".
Zofia (10 grudnia 2021 16:52)
Takiej komuny jak mamy teraz to za Jaruzelskiego nie było.
Jak wam Wosaki kurwa nie wstyd. Oślizłe skurwysyny (10 grudnia 2021 15:30)
Matka Izy ze Pszczyna!! Oni mieli przede wszystkim ratować to dziecko. Co oni wymyślają o tej aborcji? Czy ona poszła po aborcję do szpitala? Nie była przecież po wypadku, to była zdrowia dziewczyna. Odeszły wody płodowe. Mieli ratować to dziecko. To dziecko miało 55 deka, tak wyszło po sekcji zwłok. Nie 485 gram, jak jej powiedzieli w szpitalu po USG. Takie dzieci żyją. Ja mam sekcję zwłok dziecka. Ono było zdrowe! Błąd medyczny zakończony śmiercią? Kim oni byli, Ci lekarze? Kim?
Szełemejowa Miska Ryzu (10 grudnia 2021 12:42)
Cytuję użytkownika: Brawo
"Zima przyszła za wcześnie", "Odśnieżamy w sposób aktywny i dynamiczny", "Powietrze w Wałbrzychu jest coraz lepsze" "Stadion jest w trakcie rewitalizacji."Mamy projekt, ale boimy się go ogłosić" Sukces pogania sukces, lemingi ze szczęścia i kolejnych pustych obietnic całe spocone.
Dla lemingow. To wystarczy przeciez. Wiekszych oczekiwan nie maja, bo przez lata partia PO obnizyla oczekiwanie lemingow, wiec teraz ciesza sie z byle miski ryzu. Czyli Morawiecki mial racje! PArtia PO, w Walrbzychu Szlemej robi to co Mekrel z niemcami.
Brawo (10 grudnia 2021 12:10)
"Zima przyszła za wcześnie", "Odśnieżamy w sposób aktywny i dynamiczny", "Powietrze w Wałbrzychu jest coraz lepsze" "Stadion jest w trakcie rewitalizacji."Mamy projekt, ale boimy się go ogłosić" Sukces pogania sukces, lemingi ze szczęścia i kolejnych pustych obietnic całe spocone.
RZEPLINSKI (10 grudnia 2021 10:14)
WIDZIELISCIE JAK STAJE NA BACZNOSC PRZED TUSKIEM NA URODZINACH KODU? MYSLICIE ZE ZAUWAZYL MOJA GOTOWOSC DO SLUZBY? PTFUUU TO ZNACZY CZY ZAUWAZYL MOJA NIEZALEZNOSCI APOLITYCZNOSC?? JAK MYSLICIE? TRZEBA MICHNIKA PROSIC ZEBY MNIE WYBIELIL W WYBORCZEJ? CHYBA NIE, TEN NIEZALEZNY REDAKTOR SAM WIE CO MA ROBIC.
Fuchmen (10 grudnia 2021 9:45)
Remonty,mieszkania i zdjęcie prezydenta. Już myślałem że fuchy robi.
WOSAKI LEMPARTY MACIE KREW IZY I JEJ DZIECKA (10 grudnia 2021 9:42)
NA REKACH!! Mama zmarłej pani Izabeli i jej syna, Leona, powiedziała, że ma wyniki sekcji zwłok dziecka i okazuje się, że chłopczyk był zdrowy! Pani Iza zresztą tak myślała. Śmierć poniosły dwie osoby na skutek rażących zaniedbań lekarskich (wg kontroli NFZ). LEWAKI MACIE KREW NA REKACH A MIMO TO TANCZYLISCIE I UPRAWIALISCIE POLITYCE NA GROBACH WLASNYCH OFIAR??
MICHNIK - KOCHAM JARUZELSKIEGO (10 grudnia 2021 9:34)
Cytuję użytkownika: TASMY MICHNIKA I JARUZESKIEGO!
Michnik przyjacielem mordercy i komunistycznego kapusia wojskowej bezpieki. Nosił na rękach człowieka, który topił protesty niepodległościowe we krwi. Morderce co po lasach mordował polskich patriotów na moskiewski rozkaz. Wymiotować mi się chce. Utopili Polskę w kłamstwie. PRZYPOMNE ZE SZELEMEJ I WSI24 WSPIERA GAZETE MICHNIKA CALY CZAS. SWEGO CZASU SZELEMEJ Z KIESZENI MIESZKANCOW WYCIAGNAL 300 TYS ZŁ I DAŁ NA DZIALALNOSC PRYWATNEJ GAZETY TEGO WYBIELACZA ZBRODNIARZY KOMUNISTYCZNYCH.
NIE DZIWI FAKT, ZE ZDRAJCA, PRYJACIEL, KOCHANEK, WYBIELACZ MORDERCOW I ZBRODNIARZY KOMUNISTYCZNYCH JEST SZEFEM GAZETY PROPAGANDOWEJ KOMUCHOW, LEWACTWA, TUSKA, TOTALNYCH ZDRAJCOW I KOMUSZEJ KASTY. GLOWNA LINIA PROPAGANDY KOMUSZYCH ODPADOW TO GAZETA WYBORCZA MICHNIKA. JA WIEDZIALEM TO OD DAWNA, TERAZ PRZEKONALA SIE O TYM CALA POLSKA. PRZYPOMNE JARUZELSKI WYSLAL BULDOZERY NA GROBY NIEZNANEGO ZOLNIERZA PODCZAS STANU WOJENNEGO, BY ZNISZCZYC DOWODY SWOICH ZBRODNI NA POLAKACH.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

remonty  |   mieszkania  |   stadion  |   schronisko  |   gry  |   dworzec  |   deweloperzy  |   husarska  |   miejsa  |   parkingowe  |  

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

''Filmowa'' kamienica na Pankiewicza do remontu

Za słaba, by otworzyć drzwi. Pomogli strażacy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij