Menu

Kolejna wałbrzyska szkoła dołącza do zdalnego nauczania

120 klas na zdalnym nauczaniu w Wałbrzychu.  On-line pracują cztery szkoły.  - Chciałbym, żeby zaszczepiło się jak najwięcej dzieci - mówi mi nister edukcji i nauki, Paweł Czarnek. Jak twierdzi  im więcej dzieci powyżej 5 lat zostanie zaszczepionych, tym bardziej system oświaty będzie stabilny.

Kolejna wałbrzyska szkoła dołącza do zdalnego nauczania

W wałbrzyskich szkołach rośnie liczba klas, które przechodzą na zdalne nauczanie. W środę na zdalnym nauczaniu były w 103 klasy, teraz jest to już 120 klas - 58 w szkołach podstawowych i 62 w szkołach średnich. 

Ze stacjonarnego nauczania wyłączone są dwie podstawówki -  nr 5 i nr 7 oraz Zespół Szkół nr 5.  Wałbrzyska Szkoła Muzyczna pracuje hybrydowo - uczniowie klas 1-3  stacjonarnie, uczniowie od klasy 4 - on-line.

Od 20 grudnia do 9 stycznia w szkołach w całym kraju obywać się będzie tylko nauka zdalna.


- Chciałbym, żeby zaszczepiło się jak najwięcej dzieci. Będziemy przekonywać rodziców, by taką decyzją podejmowali. Oczywiście przekonywać, a nie zmuszać, przekonywać racjonalnie, a nie jakąś tępą propagandą – mówił szef MEiN Przemysław Czarnek.


Minister edukacji i nauki pytany był w Programie I Polskiego Radia o szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Jego zdaniem im więcej dzieci powyżej 5 lat zostanie zaszczepionych, "tym bardziej system oświaty będzie stabilny".
 
- Ja zaszczepiłem się wczoraj trzecią dawką przeciwko koronawirusowi, cała moja rodzina jest zaszczepiona, również dzieci, także przeciwko grypie i świadczę o tym, że rzeczywiście warto to robić – mówił Czarnek. 
 
 
Dopytywany, czy szczepienia dzieci będą odbywać się również w placówkach oświatowych, odpowiedział, że "wszystko zależy od dyrektorów szkół". 

- Jeśli placówki oświatowe będą sobie tego życzyły, będziemy pomagać w organizacji punktów szczepień – zapowiedział.
 
Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla tego specyfiku. EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.
 

adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (10 grudnia 2021 23:17)
Cytuję użytkownika: Księgowy
Dwoje młodych studentów AWF Wrocław zmarło w zeszłą sobotę po tym, jak zostali namówieni na ,,szczepionkę przeciw ,,covid". Oto dowód na oryginalnej stronie uczelni: https://awf.wroc.pl/
Najprawdopodobniej zapelenie mięsnia sercowego , to klasyczny objaw u ludzi młodych którzy przyjęli preparat , to własnie na to schorzenie narażeni są bardziej młodzi ...........pewnie zbrodniarze z tej uczelni którzy nakazali szprycowanie nie poniosą odpowiedzialnosci bo mają pełną ochronę satanistów Niedzielskiego i Morawieckiego.
Księgowy (10 grudnia 2021 11:37)
Dwoje młodych studentów AWF Wrocław zmarło w zeszłą sobotę po tym, jak zostali namówieni na ,,szczepionkę przeciw ,,covid". Oto dowód na oryginalnej stronie uczelni: https://awf.wroc.pl/
Warta Bosak (10 grudnia 2021 11:17)
A przedszkole nr 5? Nie szykują się do jakichś demonstracji czasem?
pawel (10 grudnia 2021 11:15)
Jakie ma znaczenie podawanie że jakas szkoła jest na zdalnym nauczaniu skoro od 20 grudnia mają trafić na zdalne nauczanie wszystkie szkoły w Polsce .................... takie sianie gów....burzy ...............

Dodaj komentarz

zdalna nauka  |   szkoły  |  

II LO zaprasza do tańca

Sukcesy wałbrzyskiego programu stomatologicznego w szkołach

Zgłoś się do ''Projektu z ZUS''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij