Menu

Od 16 grudnia mają ruszyć szczepienia dzieci (5-11 lat)

- 16 grudnia chcemy rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat, to grupa ponad 2,6 mln osób – powiedział w piątek w Radiu Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Po świątecznej przerwie dzieci mają wrócić do szkół, poinformował Krasa, Nie powinno być perturbacji w kwestii zimowych ferii - zaznaczył.
 
Od 16 grudnia mają ruszyć szczepienia dzieci (5-11 lat)
Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla tego specyfiku. EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.
 
- 13 grudnia (szczepionki) fizycznie mają być w kraju, w następnych dniach chcemy je rozdysponować do punktów  – poinformował Kraska.

Jak dodał, 16 grudnia mają się rozpocząć szczepienia dzieci, a ich rejestracja kilka dni wcześniej. To grupa ponad 2 mln 600 tysięcy dzieci, które są w wieku 5-11 lat.
 
 
Wiceszef Ministerstwa Zdrowia był też pytany o to, czy dzieci wrócą do szkół po świątecznej przerwie i co z feriami.
 
- Chcemy, by po przerwie świątecznej wszystkie dzieci wróciły do nauki stacjonarnej. To jest bardzo ważne i o tym dyskutujemy z ministerstwem edukacji. Mamy takie samo stanowisko jak minister Czarnek – dzieci naprawdę powinny się uczyć w szkołach, a nie w sposób zdalny. Żadnych perturbacji, jeśli chodzi o ferie nie będzie, oczywiście na dzień dzisiejszy  – zapowiedział Kraska. 

opr. adm
źródło: Polska Agencja Prasowa
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

pawel (11 grudnia 2021 17:54)
Cytuję użytkownika: Ludzie to jednak mają wyprane mózgi
Zauwazyliscie jedna rzecz? Pojawiły się plany na szczepienia dla dzieci i NAGLE DZIECI W POLSCE ZACZELY UMIERAĆ. Oczywiście na covid, śmiertelność nagle strasznie wzrosła.a po co? No przecież trzeba opchnąć jak najwięcej szczepionek. W sumie nie zdziwię się jak nagle stwierdza że zwierzęta domowe są nosicielami covida i że też trzeba szczepić. Kasa się przyda. Potem będzie odławianie lesnej zwierzyny i faszerowanie szczepionka. Aha. Dzik też będzie przenosił. Macie ludzi za takich debili?!
Kiedyś powiedziałbym że raczej przy zgonach cieżko byłoby oszukiwać , ale właśnie przeglądam baze BASiW i tam w roku 2020 jak pamiętam , było więcej zgonów osób do 18 roku życia , a obecnie mamy jednego 14 latka oraz 5 , 18 latków czyli 6 osób łącznie. Mało tego w roku 2020 pośród osób zmarłych wyłacznie na covid było ponad 5100 zmarłych a teraz jest ich 5223 czyli dodanych zostało ponad 100 osób ..........nie wiem dlaczego , ale wydaje mi się że warto robić screeny jednak takich zbiorów danych bo potem nie udowodni się że mataczą , kłamia i manipulują. Łatwiej byłoby MZ fałszować liczby hospitalizacji dziecięcych , bo dostep do tego rejestru jest niejawny i tylko personel medyczny moze z niego korzystać , nie wiem na jakim poziomie dopuszcza sie medyków do tego rejestru , od lekarza czy dyrektora placówki medycznej.
Ludzie to jednak mają wyprane mózgi (11 grudnia 2021 11:19)
Zauwazyliscie jedna rzecz? Pojawiły się plany na szczepienia dla dzieci i NAGLE DZIECI W POLSCE ZACZELY UMIERAĆ. Oczywiście na covid, śmiertelność nagle strasznie wzrosła.a po co? No przecież trzeba opchnąć jak najwięcej szczepionek. W sumie nie zdziwię się jak nagle stwierdza że zwierzęta domowe są nosicielami covida i że też trzeba szczepić. Kasa się przyda. Potem będzie odławianie lesnej zwierzyny i faszerowanie szczepionka. Aha. Dzik też będzie przenosił. Macie ludzi za takich debili?!
pawel (10 grudnia 2021 22:57)
→→→→→→→> Chcemy, by po przerwie świątecznej wszystkie dzieci wróciły do nauki stacjonarnej. To jest bardzo ważne i o tym dyskutujemy z ministerstwem edukacji. Mamy takie samo stanowisko jak minister Czarnek – dzieci naprawdę powinny się uczyć w szkołach, a nie w sposób zdalny. →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> tu bym uwazał , ten człowiek kłamie ilekroć otworzy usta , prawdopodobnie szykują jakiś szkolny lockdownik po nowym roku , macie do czynienia z szachrajami ,nigdy nie wolno brać ich zapowiedzi na powaznie ............ to są chyba sataniści ...............
pawel (10 grudnia 2021 22:51)
→→→→→→→> 13 grudnia (szczepionki) fizycznie mają być w kraju, w następnych dniach chcemy je rozdysponować do punktów – poinformował Kraska.→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> tak marzy się faszystom stan wojenny BUEHEHEHE
pawel (10 grudnia 2021 22:50)
→→→→→→→>EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> kłamstwo , dzieci rzadko chorują na covid , a jeśli już to krótko i lekko , u dzieci covid długotrwały wystepuje sporadycznie i jest 100 procentowo wyleczalny bez żadnych konsekwecji zdrowotnych zaś wieloukładowy zespół zapalny PIMS dotyczny wąskiej grupy dzieci , do tego dzieci praktycznie wcale nie umierają ..............EMA to organizacja łapówkarstwa na wzór mafijny
pawel (10 grudnia 2021 22:46)
→→→→→→→> Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla tego specyfiku. →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> komisja europejska jest to twór komunistyczny na wzór stalinowski , propagujący idee lewicowego faszyzmu , wyjątkowo nieciekawa instytucja .........zaś członkiem EMA jest czlowiek o nazwisku Cessak i to on rekomendował w Polsce badania na wzór nazistowskich na dzieciach paromiesiećznych preparatami Pfizera ............czlowiek tchórzliwy który na jakiekolwiek pytania nie odpowiada tylko ucieka do stacji TVN i "skarży" że jest pytany BUEHEHEHEHEHEHEEHEHE , tatuś Grzesia Cessaka powinien was zainteresować ............... ma bezpośrednie relacje z firmą Pfizer i publicznie tą firmę chroni.
pawel (10 grudnia 2021 22:39)
→→→→→→→>Po świątecznej przerwie dzieci mają wrócić do szkół, poinformował Krasa →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> on zawsze konfabuluje , czyli już planują zgodnie z wytycznymi zbrodniczego koncernu Pfizer jakieś nowe obostrzenia w ferie .................. to taki Sasin w ministerstwie zdrowia , czyli zawsze zmyśla
pawel (10 grudnia 2021 22:37)
→→→→→→→> powiedział w piątek w Radiu Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> Kraska ma bezpośrednie relacje z prezesem Pfizer Polska Dorotą Hryniewiecką-Firlej .......ustawia jej rózne dille .......... :)
pawel (10 grudnia 2021 22:34)
→→→→→→→>16 grudnia chcemy rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat, to grupa ponad 2,6 mln osób →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> zapewne będzie tak jak ze szczepieniami dla 12-18 latków w szkołach ..................całkowite fiasko i wycofanie się z tego planu NANANANA
Pan (10 grudnia 2021 17:05)
Cytuję użytkownika: Wałbrzych
DZIECIOBÓJCY JEBANI !
Mówisz o wściekłych macicach!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

koronawirus  |   szkoła  |   ferie  |   nauka zdalna  |   szczepienia dzieci  |   szczepienia  |   COVID-19  |  

I po feriach...

Podsumowanie ferii w OSK (FOTO)

Gorąca Barbara na stokach i trasach narciarskich

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij