Menu

93 proc. prac wykonanych Kiedy pojedziemy obwodnicą ?

Prawdopodobnie jeszcze przed świętami, ulicą Wysockiego pojadą autobusy. Jest szansa, że w czwartek na Sikorskiego i Kolejowej będzie kładziony asfalt, ale na oddanie do użytku całej obwodnicy będziemy musieli jeszcze trochę poczekać...  wiosna to optymistyczny termin. 

 

93 proc. prac wykonanych Kiedy pojedziemy obwodnicą ?

80 tysięcy ton asfaltu, 6,5 kilometra ekranów akustycznych, 6 obiektów inżynieryjnych - to pokazuje ogrom przedsięwzięcia jakim jest budowa Obwodnicy Wałbrzycha.  Jak informował inżynier projektu , za nami jest już 93 procent wszystkich prac.  Asfalt położony jest w około 80 procentach. 

Jutro mają być wykonane testy podłoża, jeżeli wyjdą pozytwnie - od czwartku mógłby być kładziony asfalt na kolejnych odcinkach obwodnicy. 


Co zostało do zrobienia ? 


Rondo Tesco - pozostały roboty wykończeniowe, między innymi zupełnienie ekranów akustycznych, malowanie pasów, postawienia zonakowania - tablice i znaki drogowe.  

Estakada nr 5 - prawa jezdnia jest już przygotowana do położenia asfaltu. W środę odbędą się testy podłoża (czy nie jest zmrożone) i jest szansa, że w czwartek będzie kładziony asfalt na prawej jedni.  Nitka lewa - prace kontynuowane będą do stycznia. 

Rejon tzw. starej obwodnicy - pozostały do postawienia ostatnie ekrany akustyczne, malowanie pasów (zależne od pogody). 

Węzeł Żromskiego - obiekt wykonany jest w stanie surowym, do wykonania została nawierzchnia i obarierowanie. Budimex będzie starał się o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. 

Węzeł Reja  - to obecnie najtrudniejszy odcinek budowy obwodnicy. Znajduje się tu Lisia Sztolnia, która jest zabytkiem i musi zostać ominięta. 

- Lisia sztolnia jest zabytkiem klasy światowej. na pewno europejskiej. Czeka na swój dobry czas żeby ją udostepnić turystom. To jest ogromny problem inżynierski, żeby ją udostępnić.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.


Prace na tym odcinku rozpoczną sie wiosną. Realizowane są prace na murze oporowym przy ulicy Chrobrego. Warunki pogodowe nie przeszkadzają w pracach przy murze oporowym. 

Sikorskiego i Kolejowa- w środę wykonywane będą testy podłoża, jeżeli wyniki będą pozytywne - w czwartek będzie kładziony asfalt. 
 
Kanał Sobięcinki - podczas prac ziemnych pod ul. Wysockiego i Sikorskiego został zbudowany "sarkofag", by zabezpieczyć podziemne tunele, którymi płyną Pełcznica i Sobięcinka. (więcej czytaj TUTAJ). Prace trwały ponad miesiąc - wykorzystano 11 ton stali i 150 metrów sześciennych betonu. Powstała konstrukcja o wadze ponad 350 ton.

- Jeżdzilimy po styropianowym stropie Sobięcinki. Strop po prostu kruszył się, trzeba było zrobić wzmocnienie i to zostało zrobione. Zostały jeszcze do zrobienia kanalizacja deszczowa i sanitarna. - mówi prezydent Roman Szełemej. 
 
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia przez Wysockiego pojadą autobusy - ale to tylko tymczasowa przejzdność.  Po zimie droga znów zostanie droga zamknięta do zakończenia prac.  

Plac Grunwaldzki, Konopnicka - nie udało się ułożyć jeszcze asfaltu. Budimex robi przymiarki by położyć asfalt na Konopnickiej.
 

- Zima nie dość, że przyszła wcześniej to jeszcze przyszła w najgorszym okresie, kiedy
chcieliśmy się spiąć i domknąć pewne rzeczy jeszcze przed przerwą świąteczną. Gdyby nie opady śniegu, mielibyśmy pewne rzeczy rozwiązane, mówię głównie o jezdni na Placu Grunwaldzkim  -
mówił przeydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.  

 

adm
foto: pm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Natalia (16 grudnia 2021 13:39)
Najpierw mowili siepien, potem grudzien, teraz na cale szczescie ju podaja terminy sezonowo na haslo WIOSNA! Pytanie tylko czy na wiosne 2022 czy na wiosne np. 2065? Jak jakis oszelemiej ma czas na wymyslanie przymusowych szczepionek, to czasu na drogi juz brakuje jak widac.
Oskar (16 grudnia 2021 9:01)
Cytuję użytkownika: ***** PO
Widziałem plakat Wałbrzycha ponoć świąteczny.Wiekszego gówna oprócz Warszawy nikt nie wymyślił. Może ktoś powie ile zapłacono za projekt i wydrukowanie tego czegoś.Kolejna kasa wyrzucona w szambo takie samo jak w Warszawie.
Nie widziałeś większego gówna? To spójrz w lustro.
Rambo (15 grudnia 2021 16:36)
Cytuję użytkownika: ***** PO
Widziałem plakat Wałbrzycha ponoć świąteczny.Wiekszego gówna oprócz Warszawy nikt nie wymyślił. Może ktoś powie ile zapłacono za projekt i wydrukowanie tego czegoś.Kolejna kasa wyrzucona w szambo takie samo jak w Warszawie.
Jak to nie ma większego gówna? to przecież pięć gwiazdek przed PO.
maria zawsze dziewica pod pachami (15 grudnia 2021 14:54)
murem za mejza szmata na urlop żenada k***a murem za mejzamurem za mejzamurem za mejza
maria zawsze dziewica pod pachami (15 grudnia 2021 14:54)
murem za mejza szmata na urlop żenada k***a murem za mejzamurem za mejzamurem za mejza
Romuald (15 grudnia 2021 14:17)
Hahaha to kpina nic więcej.
747 (15 grudnia 2021 13:01)
Siedem procent robi wrażenie!
***** PO (15 grudnia 2021 12:53)
Widziałem plakat Wałbrzycha ponoć świąteczny.Wiekszego gówna oprócz Warszawy nikt nie wymyślił. Może ktoś powie ile zapłacono za projekt i wydrukowanie tego czegoś.Kolejna kasa wyrzucona w szambo takie samo jak w Warszawie.
kot (15 grudnia 2021 10:51)
nie zdążymy przed świętami. a jak zamknęli Wysockiego to robili tylko z jednej strony, z drugiej nic i tak przez 3 miesiące. jak trzeba było zrobić zbrojenie i sarkofag to trzeba było robić we wrześniu a nie w listopadzie. już dawno byśmy jeździli na Biały Kamień tamtędy. jak kładli asfalt to dlaczego nie położyli na Konopnickiej 20 czy 30m, a teraz śnieg nie pozwala nam domknąć sprawy, czyli problem, który mógł być rozwiązany zanim powstał w październiku. wjazd i wyjazd Reja zamknięty bo?
KIEROWCA (15 grudnia 2021 10:25)
Niech pan Prezydent przejedzie się przez Nowe Miasto i dostanie się na pl. Grunwaldzki w godzinach 9.30 i 15.00 postoi sobie w korku na ul. Piłsudskiego, otwórzcie do cholery w końcu ul. Czerwonego Krzyża!!! otwarcie tej ulicy w dużej mierze pomogło by odciążyć ul.Piłsudskiego a nie firma Budimex na tej ulicy zrobiła sobie składowisko materiałów.!!!!!!!!!!!!!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Obwodnica z lotu ptaka (FOTO)

Część pozwoleń już jest. Czekamy na otwarcie obwodnicy

Wysockiego będzie otwarta za dwa tygodnie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij