Menu

Przechwycili 16 ton tytoniu wartości 12 mln zł

Cztery osoby zatrzymane, przechwycono 16 ton tytoniu bez znaków akcyzy. Wartość kontrabandy to 12 milionów złotych. 

 
Przechwycili 16 ton tytoniu wartości 12 mln zł
- Służby zatrzymały 4 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zabezpieczono 16 ton krajanki tytoniowej o wartości ok. 12 mln zł oraz gotówkę (ponad 45 tys. zł i 1600 euro) - informuje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek z Referatu Komunikacji Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu. W akcji uczestniczyła również Straż Graniczna. 

Krajanka tytoniowa ukryta była w  samochodzie ciężarowym zaparkowanym w miejscu zameszkania jednego z zatrzymanych mężczyzn (na terenie powiatu wrocławskiego). Funkcjonariuszy wspierał pies wyszkolony do wykrywania tytoniu i narkotyków. Trzech mężczyzn trafiło do aresztu, czwartego zastosowano poręczenie majątkowe. Sprawę bada wrocławska prokuratura. 


 
 
 
adm
foto: KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Czujny (17 grudnia 2021 15:06)
Poniosło autora artykułu, to po ile liczył gram tytoniu? 750 zł. ? Kokaina wychodzi taniej !!!!

Dodaj komentarz

nielegalny tytoń  |   akcyza  |   kontrabanda  |   Straz Graniczna  |   Celnicy  |  

Nielegalny towar za 5 mln. zł przechwycony

W domowym zaciszu produkował papierosy

Przechwycili 16 ton odpadów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij