Porwał dzieci i wyjechał za granicę. Dzieci odnaleźli wałbrzyscy policjanci

Brawa dla wałbrzyskiej policji ! Mundurowi odnaleźli dwójkę dzieci, które pozbawiony praw rodzicielskich ojciec wywiózł za granicę. Dzieci szczęśliwie wróciły do domu. "Jestem bardzo wdzięczna, że podeszli do mnie i mojej dramatycznej sytuacji bardzo poważnie i z dużym zaangażowaniem" - dziękuje w liście do komendanta, matka dzieci. 

 

W maju bieżacego roku, mający ograniczone prawa rodzicielskie ojciec dwóch synów, potajemnie wyjechał z nimi poza granicę Polski. Ślad po nim się urwał. Wałbrzyscy policjanci rozpoczęli poszukiwania.

- Było podejrzenie, że wraz z dziećmi przebywa on w którymś z krajów południowo-zachodniej Europy. Na początku tego miesiąca decyzją sądu wydany został Europejski Nakaz Aresztowania, a mężczyzna dzięki współpracy międzynarodowej został zatrzymany przez słoweńskich policjantów na terenie tego kraju. - informuje podkomisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Dzieci  (w wieku 5 oraz 9 lat) wróciły z mamą do domu.  Policja czeka na ekstradycję mężczyzny do kraju.

Postawa tych policjantów zasługuje na szczególne uznanie. Jestem bardzo wdzięczna, że podeszli do mnie i mojej dramatycznej sytuacji bardzo poważnie i z dużym zaangażowaniem. Poza profesjonalizmem w wykonywaniu swojej pracy wykazali się również dużą empatią i ludzką życzliwością. - pisze szczęśliwa mama dwójki chłopców w liscie do komendanta wałbrzyskiej policji. 

adm
foto:  walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno