Menu

25 nowych mieszkań komunalnych

4,3 miliona złotych pozyskała Świdnica na budowę mieszkań komunalnych przy ulicy Leśnej. Powstanie 25 mieszkań, a cała inwestycja ma kosztować ponad 5 mln. zł. 
 
25 nowych mieszkań komunalnych
Przy ul. Leśnej wybudowany zostanie czterokondygnacyjny budynek. Powstanie w nim 25 jedno, dwu i trzypokojowych mieszkań z komórkami lokatorskimi. Zaprojektowano również 40 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie niespełna 2,5 tys. metrów kwadratowych.
 
Na realizację inwestycji miasto otrzymało z Funduszu Dopłat rządowego programu budownictwa komunalnego wsparcie w wysokości ponad 4 milionów 300 tysięcy zł. 
 
- Cały czas naszą wielka bolączką jest gospodarka mieszkaniowa. Zrobiliśmy wiele w tej dziedzinie m.in. budując budynek socjalny przy ul. Robotniczej, przebudowując budynki przy ul. 1 Maja i ul. Traugutta, modernizując pustostany, zwiększając tempo ich remontów, ale to wciąż jeszcze za mało – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.
 
 
Miasto prowadzi aktywną politykę mieszkaniową - budowane są mieszkania w systemie TBS przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego, kończy się budowa budynku z 45 lokalami. Kolejne 46 mieszkań wybudowanych zostanie przy ul. Księcia Bolka II Świdnickiego. Trwają także remonty pustostanów.
 
Na początku przyszłego roku ogłoszony zastanie przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy budynku przy ul. Leśnej. Planuje się, że prace potrwają do końca  pierwszego kwartału 2023 roku.
 
adm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   mieszkania komunalne  |   TBS  |  

Blokady rolnicze na trasie Świdnica - Wrocław

Jechał ponad ''setką'' przez Witoszów

Budynek na ul. Traugutta rośnie w oczach (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij