Menu

Gdzie podział się wałbrzyski ''witacz''?

Pamiętacie napis "Wałbrzych", który witał wjeżdzających do miasta od strony Świebodzic? Obecnie znajduje się w magazynie i chyba jeszcze trochę tam zostanie. 

Gdzie podział się wałbrzyski ''witacz''?

Napis znajdował się przy ul. Wrocławskiej. 

 

Witacz przy drodze krajowej nr 35 stanął w sierpniu 2010 roku. W ramach zagospodarowania tego miejsca utworzono zatokę autobusową, postawiono napis "Wałbrzych" wraz z herbem miasta i otoczono go skwerem z ozdobnymi roślinami. Koszt inwestycji to ponad 300 tysięcy złotych, co wzbudziło wiele kontrowersji. W momencie gdy rozpoczęto remont ul. Wrocławskiej witacz zniknął. Co się z nim stało?

 

Decyzję o jego postawieniu podjęły poprzednie władze Wałbrzycha. Po jakimś czasie został zdemontowany i nigdy nie wrócił na ulice Wałbrzycha.  

 

W 2017 roku informowano nas, że decyzję o jego nowe lokalizacji miasto podejmie po remoncie drogi.  Do tej pory witacz zalega w magazynie. 

 

W tym samym magazynie znajduje się neon z dawnego PKS

 

Przeczytaj też: Pamiętacie neon PKS? Tak wygląda obecnie

 

Czy czeka go jakaś przyszłość?

 

- "Witacz" został zdemontowany z uwagi na prowadzoną inwestycję drogową. W chwili obecnej jest zdeponowany w bazie ZDKiUM. Nie znamy planów co do jego dalszego wykorzystania. Koszty montażu i demontażu nie są nam znane. - informuje Urząd Miasta.

 

 

Co  w ogóle myślicie o witaniu przyjezdnych tego typu instalacjami?

 

W Bardzie wjeżdżających do miasta witają wielkie rowery, ustawione na głazach. Konstrukcje promują turystykę rowerową w regionie.

 

 

 

Wjeżdżających do Świebodzic witają wysokie na 4 metry znaki zlokalizowane są przy wjeździe od strony Wałbrzycha oraz Strzegomia (przy rondzie Solidarności, w sąsiedztwie Podstrefy Świebodzice WSSE „Invest-Park”).

 

 

Dajcie znać, co myślicie o ponownym montażu naszego witacza. Gdzie powinien się znajdować.

 

red

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Romek 666 (21 grudnia 2021 10:54)
Cytuję użytkownika: Latarnik
Witacz powinien być po drugiej stronie Wałbrzycha na Gliniku Nowym
Lepiej od strony Sobiecina żeby każdy wiedział czemu takie dziury
Maniek (20 grudnia 2021 22:53)
Cytuję użytkownika: Emeryt dyplomowany
Cytuję użytkownika: Maniek
Postawić Romana, Witacz jak malowany.
Słomianego Romana.
Ale jakże słoma szlachetna!
Emeryt dyplomowany (20 grudnia 2021 22:41)
Cytuję użytkownika: Maniek
Postawić Romana, Witacz jak malowany.
Słomianego Romana.
Latarnik (20 grudnia 2021 21:28)
Witacz powinien być po drugiej stronie Wałbrzycha na Gliniku Nowym
Maniek (20 grudnia 2021 17:03)
Postawić Romana, Witacz jak malowany.
moje miasto walbrzych (20 grudnia 2021 14:19)
jestem za aby dalej był i witaj ludzi
Podzamczanin (20 grudnia 2021 12:38)
Cytuję użytkownika: ziomekb
przeciez romus ma juz aleje romana na podzamczu przy fortecznej sprzedal chodnik deweloperowi a mieszkancy brodza w blocie po deszczu na al romana
Ciekawe.nie znam tej alei a mieszkam tam. Rozumiem że to kpina miała byc
Felek (20 grudnia 2021 12:21)
Witać będzie Waldenburg.
ziomekb (20 grudnia 2021 12:02)
przeciez romus ma juz aleje romana na podzamczu przy fortecznej sprzedal chodnik deweloperowi a mieszkancy brodza w blocie po deszczu na al romana
Wałbrzyszanin (20 grudnia 2021 11:26)
Ta konstrukcja nie pasuje już do obecnych czasów, pociąg pomalowany na złoty kolor bardziej by tu pasował Stary napis to relikt dawnej przeszłości, rządów Kruczkowskiego, a te kojarzą mi się z marazmem, dziurawych drogami, biedą, etapem masowych wyjazdów z Wałbrzycha za chlebem. Zostawiłbym tylko herb, odświeżył, reszta na złom. 300 tysi zostało wyrzucone w błoto, pamiętam tamtą akcję. Ale niestety ten stary witacz jest już nie na czasie, bardziej do muzeum się nadaje niż do promowania miasta
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

witacz  |   walbrzych  |   znak  |   swiebodzice  |   droga  |   zdkium  |  

Wałbrzyski Skarb: Co kryły skrzynie schowane w piwnicy (FOTO)

MZB remontuje kominy... zimą. A mieszkańcy marzną

Wałbrzyski Skarb: Co z zamkniętymi skrzyniami? Mogą tam być...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij