Znany, wałbrzyski raper podejrzany o uprowadzenie dzieci

Michał B. jest podejrzany o uprowadzenie dzieci za granicę. Jak udało nam się ustalić, to znany, wałbrzyski raper. 

O sprawie zrobiło się głośno, po informacji policji o podziękowaniach dla funkcjonariuszy za odnalezienie dzieci, przesłanych do komendanta przez  matkę. 
 
W maju bieżącego roku, mający ograniczone prawa rodzicielskie ojciec dwóch synów, Michał B.  potajemnie wyjechał z nimi poza granicę Polski. Ślad po nim się urwał. Wałbrzyscy policjanci rozpoczęli poszukiwania.
 
- Było podejrzenie, że wraz z dziećmi przebywa on w którymś z krajów południowo-zachodniej Europy. Na początku tego miesiąca decyzją sądu wydany został Europejski Nakaz Aresztowania, a mężczyzna dzięki współpracy międzynarodowej został zatrzymany przez słoweńskich policjantów na terenie tego kraju. - informuje wałbrzyska policja
 
Dzieci  (w wieku 5 oraz 9 lat) wróciły z mamą do domu.  Policja czeka na ekstradycję mężczyzny do kraju.
 
 
- Mężczyzna znajdował się w takiej sytuacji, że można było postawić mu zarzut uprowadzenia dzieci. - informuje prokurator Marcin Witkowski.
 
Jak wyglądała procedura odnalezienia mężczyzny
 
- Prokurator  kieruje stosowny wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania do właściwego sądu. W tym przypadku jest to Sąd w Wałbrzychu. Taki też wniosek prokurator uzyskał. Potem przekazujemy sprawę do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, która na nasz wniosek występuje do Sądu Okręgowego w Świdnicy, który podejmuje decyzję o wydaniu europejskiego nakazu aresztowania. Jeżeli takie orzeczenie zostaje wydane, to jest to wprowadzane do systemu. Wszystkie jednostki w Europie mają do tego dostęp. Kwestiami praktycznymi zajmuje się policja. -  informuje prokurator Marcin Witkowski.
 
 
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno