Menu

W Głuszycy już święta

Ręcznie wykonane bożonarodzeniowe stroiki i ozdoby, świąteczne przysmaki oraz nastrojowe świąteczne piosenki, kolędy i pastorałki towarzyszyły wszystkim tym, którzy postanowili odwiedzić Głuszycki Jarmark Bożonarodzeniowy. Zbierano te pieniądze na leczenie Huberta. 
 
 
W Głuszycy już święta
Kto pojawił się na jarmarku mógł nie tylko spotkać Świętego Mikołaja w asyście Elfa, miał też szansę stać się św. Mikołajem - prowadzona była zbiórka publiczna na rzecz Huberta- Małego Wojownika, podopiecznego Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Udało się zebrać blisko 800 zł. Na stoiskach pojawiły się piękne ozdoby 
i kartki świąteczne wykonane przez głuszyckich uczniów ze szkół podstawowych, pracowników przedszkola i żłobka, świetlicy wiejskiej w Sierpnicy, a także przez lokalnych wytwórców. Można było spróbować smacznych świątecznych potraw serwowanych przez Restaurację przy Podziemnym Mieście Osówka oraz głuszyckie „Jadło”. Świerkowe gałązki 
z załączonymi świątecznymi życzeniami wręczali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy.
 
Na plenerowej scenie pojawiły się: Maja Bacior, Milena Smusz, Iga Smusz, Oliwia Zelek oraz Antonina Michalska - młode wokalistki, uczestniczki warsztatów prowadzonych w CK-MBP przez trenera śpiewu Radosława Zychala. Nastrojowe kolędy i pastorałki wykonali również członkowie: Chóru Seniorów Renoma przy akompaniamencie Ryszarda Ogorzelca 
i Ryszarda Deląga oraz Głuszyckiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. 
 
 
Jarmark zorganizowały wspólnie: Urząd Miejski, Podziemne Miasto Osówka, Zakład Usług Mieszkaniowych i Komunalnych, Ośrodek Pomocy Społecznej, Żłobek Gminny, Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna, które zajęło się koordynacją działań organizacyjnych. Wsparcia udzielili także głuszyccy radni Rady Miejskiej: Przewodniczący Grzegorz Milczarek oraz Mirosław Żołopa, a także sołtys Kolc Barbara Sokołowska 
i Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszycy Górnej.
 


adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej. Sposób na przywrócenie...

Zaginęli za granicą. Policja i rodziny proszą o pomoc

Jasełkowe Granie Aniołkowe

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij