Menu

Wałbrzych się wyludnia? Jak wypada na tle innych miast

Przez 8 lat liczba wałbrzyszan zmniejszyła się o ponad 9 tys. Jak Wałbrzych wypada na tle innych miast?

Wałbrzych się wyludnia? Jak wypada na tle innych miast
Samorząd Legnicy przygotował badanie, w którym analizuje m.in. sytuację demograficzną, niektórych polskich miast. W zestawieniu znalazł się Wałbrzych. 
 
Okazuje się, że w Wałbrzychu przez ostatnie lata drastycznie spadła liczba mieszkańców (aż 9 tysięcy).  Legnica straciła 4 tys mieszkańców. Jelenia Góra 4,5 tysiąca. W Wrocławiu przybyło ponad 12 tys osób. 
 
 
Przeciętne wynagrodzenie wzrosło w Wałbrzychu o 56% (przez 8 lat).  W 2020 roku wynosiło 5 565 zł. 
 

 

Cały raport znajdziesz tutaj

 

red

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

wojtek (28 maja 2022 5:55)
Miasto z roku na rok co raz bardziej niszczeje . Po niektórych dzielnicach strach chodzic . Oklaski dla wladz !
Gosc (30 grudnia 2021 12:34)
Normalnie h.j
Marcin (29 grudnia 2021 16:24)
Zgadzam się z p. Leszkiem. Wymienione "dobra" powoli tracą swoją atrakcyjność. Czasy, kiedy zachwycano się nimi, już dawno minęły. Są one obciążeniem dla budżetu miasta, stąd też, od stycznia wzrosną ceny biletów wejściowych.
Księgowy (29 grudnia 2021 13:57)
Cytuję użytkownika: Jarek
Czyli tak jak za Romka nie spieprzali nigdy wcześniej. "Brawo" SUPER MENAGO I JEGO "DORADCY". I wszystko przy zadłużeniu miasta na hiperskalę. Chyba zarządzający szpitalem mieli jednak rację.
Kto nie mial dostępu do zaginionych ze szpitala psychotropow i innych narkotyków ten uciekal,bo nie widzial rzeczywistości na bani narkotycznej.
Jarek (29 grudnia 2021 12:25)
Czyli tak jak za Romka nie spieprzali nigdy wcześniej. "Brawo" SUPER MENAGO I JEGO "DORADCY". I wszystko przy zadłużeniu miasta na hiperskalę. Chyba zarządzający szpitalem mieli jednak rację.
Pablo 22 (29 grudnia 2021 10:59)
Dlaczego w tytule artykułu jest znak zapytania...?Przecież to jest fakt. Wałbrzych jest na drugim miejscu w Polsce(!!!)jeśli chodzi o odpływ mieszkancow w przeciągu ostatnich 10 lat.Przegania nas tylko Bytom.
DZIKIE MIASTO (29 grudnia 2021 10:50)
NA c**j NAM LUDZIE, MAMY DZIKI. O NIE MUSIMY SIE MARTWIC.
A KTO GLUPI (29 grudnia 2021 10:48)
Cytuję użytkownika: Darek
Cytuję użytkownika: Ciotka
Czekam aż się wyludni, czekam na puste mieszkania
Pustych mieszkań jest pełno. Tylko kto je wyremontuje?
BEDZIE ROMONTOWAL MIESZKANIA MIASTU, KTORYCH POTEM NIE MOZNA WYKUPIC, BO ZASTAWIONE U BANKSTEROW POD KREYDTY? BANKSTEROM MAM REMONTOWAC CHATY ZA SWOJE? A ON POZNIEJ PRZYJDZIE I POWIE TO NIE TWOJE. WYJAZD, ROMEK SPRZERDAL DO BANKU CIEBIE I CHATE.
Misiek (29 grudnia 2021 10:37)
Takie statystyki doskonale pokazują że walbrzych to zadupie, upadłe miasto a siwy kłamcą wpaja co innego... zamiast skomunikować miasto ze światem to skomunikowal zdechla dzielnice z wymarłym centrum...
Stalin (29 grudnia 2021 8:12)
Cytuję użytkownika: Ha
Jak to, Wałbrzych się wyludnia??? Przecież to takie cudowne miejsce do mieszkania. Mamy idealnego prezydenta, który dla nas zrobi wszystko. Nowe drogi, obwodnica, mnóstwo nowych mieszkań, Stara Kopalnia, Aqua Zdrój etc. Do tego prestiżowe uczelnie i ogrom zakładów pracy, które dają ludziom dobrze zarobić i oferują zrobienie niezłej kariery. Ci z Legnicy nam zazdroszczą i podają dane, które mają zdyskredytować naszego kochanego prezydenta i jego politykę, mającą z Wałbrzycha zrobić drugą Brukselę
Od sukcesów romusia zawrót głowy że ludzie uciekaja
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

samorzad  |   legnica  |   badanie  |   statystyka  |   przeglad  |   wroclaw  |  

31% Polaków nie stać nawet na używane auto elektryczne

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Pierwszy raport covidowy w 2023 roku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij