Menu

Były bite i poniżane, nie chciały świąt z rodzicami

Mieli już dość. Rodzice znęcali się nad nimi psychicznie i fizycznie. Gehenna czwórki  rodzeństwa trwała cztery lata. Dzieci poprosiły  starszego brata o pomoc - ten powiadomił policje.  Rodzice trafili do aresztu.

Były bite i poniżane, nie chciały świąt z rodzicami

O dramacie czwórki rodzeństwa ze Świdnicy (rok, 8, 11, 15 lat)  pisze portal swidnica24.pl i Gazeta Wyborcza. Przez cztery lata dzieci były bite, poniżane i wykorzystywane przez rodziców. Starsze (15 i 11 lat) były zmuszane do opieki nad młodszymi, miały prać, sprzątać i gotować dla wszystkich domowników. 

– Były wyzywane, znieważane, a za odmowę wykonywania poleceń bite – mówi w rozmowie z portalem swidnica24.pl, prokurator Marek Rusin ze świdnickiej prokuratury. 

Rodzice mają problem alkoholowy,  w listopadzie  o problemie poinformowany został MOPS. 

– Nikt, ani dzieci, ani dalsza rodzina, nie informowała o przemocy. Dopiero kilka dni temu dzieci nie wytrzymały. Zawiadomiły starszego, pełnoletniego już brata o sytuacji w domu, a ten powiadomił policję. Dzieci były tak zdesperowane, że nie chciały nawet świąt spędzić z rodzicami.  – mówi prokurator Marek Rusin.

Gdy policjanci przyjechali do mieszkania, zastali w nim pijaną matkę dzieci (39 lat) - miała 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Ojca (40 lat) nie było w domu, jednak wkrótce go zatrzymano. Dzieci przekazano pod opiekę starszego, dorosłego już  brata. 

Świdnicka prokuratura postawiła zarzuty rodzicom  - znęcania się fizycznego i psychicznego nad trojgiem dzieci.  Drugi zarzut to narażenie dzieci w wieku roku i 8 lat  na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu poprzez niezapewnienie im należytej opieki.

- Ośmioletnie dziecko jest niepełnosprawne i wymaga stałego podawania leków – dodaje  prokurator Marek Rusin.

Ani ojciec, ani matka dzieci nie przyznali się do zarzutów. Trafii do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia, mogą też zostać pozbawieni praw rodzicielskich. 
 

 

 

opr. pos
foto: pixabay (ilustracyjne)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

wfrg (29 grudnia 2021 19:40)
POwcy to same pedały i nie mogą mieć 500 i dlatego plują spłacać kredyty i nie narzekać jaki PIS zły
Tyl (29 grudnia 2021 11:16)
Cytuję użytkownika: wz
A macocha za urodzenie czwórki dostanie emeryturę.
To nie macocha, ale matka.Są takie ,które pozbawione są praw ,dzieci wychowuje ojciec ,one siedzą z alfonsami za granicą. Po osiągnięciu wieku emerytalnego dostają emerytury.To kpina i zenada.Mały przyrzyrost urodzeń w rodzinach myślących głową ,a nie dupa!
wz (29 grudnia 2021 9:51)
A macocha za urodzenie czwórki dostanie emeryturę.
LudzieUlicy (29 grudnia 2021 7:43)
Cytuję użytkownika: Tragedia
Dajmy taki "rodzicom" jeszcze 1000 +. Zabrać wszystko i do roboty, a nie biznes to ja w spodniach noszę.
I co to niby zmieni? Czy rodzice dostaną 500, 1000 czy 0 zł to niczego nie zmieni... Tego typu sytuacje były, są i będą bez względu na to czy będzie socjal czy nie...
Heniek (28 grudnia 2021 20:06)
Rodziny patologiczne powinny być pod szczególnym nadzorem instytucji typu Mops.Dziwna sprawa,ze nikt nie widział jak dzieci są traktowane.Wszyscy,którzy milczeli,wiedząc o sytuacji dzieci,powinny być pociągnięci do odpowiedzialności.Znieczulica i brak interwencji to bolaczka naszego społeczeństwa.
dfdg (28 grudnia 2021 18:13)
Cytuję użytkownika: Megi
Jeszcze 12tyś dostaną od stycznia dziecioroby
ty POwska szmato pedale zboczeńcu patologio masz w głowie chłopców nierobie
Megi (28 grudnia 2021 11:47)
Jeszcze 12tyś dostaną od stycznia dziecioroby
Tragedia (28 grudnia 2021 9:06)
Dajmy taki "rodzicom" jeszcze 1000 +. Zabrać wszystko i do roboty, a nie biznes to ja w spodniach noszę.

Dodaj komentarz

Świdnica  |   pijani rodzice  |   112  |   prokuratura  |   policja  |  

Zaczęło się od wymiany zdań, skończyło w szpitalu

Był poszukiwany, trafi na 5,5 roku do więzienia

I na tym właśnie polega służba...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij