Wrocław szczepi się w SZCZEPCIObusie

Ponad 13 tys. osób w minionych sześciu miesiącach zaszczepiło się w SZCZEPCIObusie – specjalnie przystosowanym do tego autobusie wrocławskiego MPK. Mobilny punkt szczepień odwiedzał miejsca w centrum miasta, osiedla oraz podwrocławskie gminy.

Jak podkreślono w piątkowym komunikacie wrocławskiego MPK, autobus – mobilny punkt szczepień – w minionym półroczu zatrzymywał się w popularnych wśród wrocławian miejscach spacerowych, na osiedlach, pod zakładami pracy, parafiami, instytucjami kultury oraz w miejscach organizacji ważnych wydarzeń.
 
"SZCZEPCIObus pokonał prawie 5 tys. kilometrów, a jego załoga spędziła w trasie ponad 350 godzin" – podało wrocławskie MPK. W ciągu pół roku w autobusie zaszczepiono ponad 13 tys. osób.
 
- Naszą radość wzbudza przede wszystkim zaufanie, którym obdarzyli nas wrocławianie i przyjezdni. Ale także to, że formuła, którą zaproponowaliśmy, po prostu się sprawdziła. Mieszkańcy chętniej szczepią się, gdy mogą to zrobić blisko siebie, bez rejestracji i dodatkowych formalności – powiedział prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder.
 
Dostosowany do podawania szczepionek autobus wrocławskiego MPK posłużył też do szczepień przeciwko grypie. Otrzymali je pensjonariusze wrocławskich Domów Pomocy Społecznej w ramach programu bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie, który prowadzi wrocławski magistrat.(PAP)
 
Autor: Piotr Doczekalski
 
opr.plr
foto: FB MPK Wrocław
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno