Menu

Wrocław szczepi się w SZCZEPCIObusie

Ponad 13 tys. osób w minionych sześciu miesiącach zaszczepiło się w SZCZEPCIObusie – specjalnie przystosowanym do tego autobusie wrocławskiego MPK. Mobilny punkt szczepień odwiedzał miejsca w centrum miasta, osiedla oraz podwrocławskie gminy.

Wrocław szczepi się w SZCZEPCIObusie
Jak podkreślono w piątkowym komunikacie wrocławskiego MPK, autobus – mobilny punkt szczepień – w minionym półroczu zatrzymywał się w popularnych wśród wrocławian miejscach spacerowych, na osiedlach, pod zakładami pracy, parafiami, instytucjami kultury oraz w miejscach organizacji ważnych wydarzeń.
 
"SZCZEPCIObus pokonał prawie 5 tys. kilometrów, a jego załoga spędziła w trasie ponad 350 godzin" – podało wrocławskie MPK. W ciągu pół roku w autobusie zaszczepiono ponad 13 tys. osób.
 
- Naszą radość wzbudza przede wszystkim zaufanie, którym obdarzyli nas wrocławianie i przyjezdni. Ale także to, że formuła, którą zaproponowaliśmy, po prostu się sprawdziła. Mieszkańcy chętniej szczepią się, gdy mogą to zrobić blisko siebie, bez rejestracji i dodatkowych formalności – powiedział prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder.
 
 
Dostosowany do podawania szczepionek autobus wrocławskiego MPK posłużył też do szczepień przeciwko grypie. Otrzymali je pensjonariusze wrocławskich Domów Pomocy Społecznej w ramach programu bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie, który prowadzi wrocławski magistrat.(PAP)
 
Autor: Piotr Doczekalski
 
opr.plr
foto: FB MPK Wrocław
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kazdy (1 stycznia 2022 1:33)
Tymczasem Izrael porzuca szczepienia i przechodzi na model Szwedzki. Każdy przechoruje,odporność stadna.
(31 grudnia 2021 23:18)
Nieświadomości zbiorowa zapraszam do obozu zagłady...
pawel (31 grudnia 2021 20:36)
→→→→→→→> Powstanie fundusz, który będzie wypłacał odszkodowania w przypadku negatywnych skutków zaszczepienia - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. (29 grudzień 2020) →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> ROK TEMU →→→> Minął rok i do dzisiaj nie powstał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pawel (31 grudnia 2021 17:31)
©©©©©©©©©© ZGONY WE WROCŁAWIU Z PODZIAŁEM NA ZASZCZEPIONYCH I NIEZASZCZEPIONYCH OD 1 DO 28 GRUDNIA 2021 ©©©©©©©©©© –––––––––––––––––––––––> OGÓŁEM: 127 »»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»» ZASZCZEPIENI: 42 - 33 % »»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»» NIEZASZCZEPIENI: 85 - 67 %.

Dodaj komentarz

Wrocław  |   szczepienie  |   koronawirus  |   pandemia  |   epidemia  |   covid-19  |   autobus. mpk wrocław  |   szczepciobus  |  

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Nieszczęśliwa doba dla autobusów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij