Menu

Będzie łatwiej złożyć wniosek o 500 plus w ZUS-ie

ZUS przygotował specjalny kreator wniosków na PUE ZUS dla rodziców, którzy chcą wypełnić i wysłać wniosek o 500 plus.

Będzie łatwiej złożyć wniosek o 500 plus w ZUS-ie
- Kreator wniosków został już przez nas przetestowany, działa prawidłowo i zostanie uruchomiony 1 stycznia nowego roku – zapewnia Iwona Kowalska0Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Już w styczniu będą mogły z niego skorzystać te osoby, które do tej pory nie wnioskowały o pieniądze na dziecko i składały wniosków do gminy a także te osoby, którym dopiero urodziło się dziecko – wyjaśnia.  
 
Z kreatora będą mogły skorzystać także osoby, które wróciły z zagranicy spoza Unii Europejskiej. Według rzeczniczki, kreator pomoże, krok po kroku, wypełnić wniosek, uwzględniając specyfikę danego wnioskodawcy. Tym samym wyeliminowane zostaną pomyłki, które pojawiały się sią na papierowych wnioskach.
 
Wnioski o 500+ będzie można składać wyłącznie online, a pieniądze są wypłacane na konto bankowe.
 
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje od 2022 r. obsługę 500 plus. To oznacza, że sprawy dotyczące wypłat przyznanych przed 1 stycznia 2022 r. nadal będą realizowane przez samorządy, które będą wypłacały pieniądze już przyznane do końca maja 2022 r.
Natomiast ZUS od 1 stycznia będzie wypłacał nowe, przyznane już przez siebie świadczenia. W lutym zacznie też przyjmować wnioski na kolejny okres świadczeniowy, który rozpocznie się od 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 31 maja 2023 r.
 
opr.plr
źródło: ZUS
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

ZUS  |   500 plus  |   wnioski  |   pieniądze  |   świadczenia  |   kreator wniosków  |  

Prawie 100 mln zł dostały dolnośląskie dzieci

Oszuści zaatakowali - wałbrzyszanin stracił ponad 70 tys. zł.

Chciała inwestować w stacje paliw. Straciła 40 tys. zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij