Usunięto Barszcz Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego znów pojawił się w Wałbrzychu i w powiecie wałbrzyskim. Roślina powodująca groźne poparzenia skóry została usunięta przy ul. Przywodnej oraz Noworudzkiej. 

Barszcz Sosnowskiego był początkowo uprawiany w krajach bloku wschodniego jako roślina pastewna, szybko jednak zorientowano się, że stanowi on zagrożenie dla zdrowia. Brak kontroli i regulacji prawnych zobowiązujących do usuwania rośliny, spowodował zagrożenie, głównie na obrzeżach miast. 
 
Wałbrzyska straż miejska informuje, że tego lata otrzymano już kilka zgłoszeń dotyczących występowania Barszczu Sosnowskiego na terenie Wałbrzycha. Procedura za każdy razem wygląda podobnie, po otrzymaniu zgłoszenia, strażnicy jadą we wskazane miejsce i sprawdzają podejrzaną roślinę. Jeśli okaże się, że to rzeczywiście niebezpieczny barszcz, wtedy strażnicy zwracają się do administratora terenu z wnioskiem o jej natychmiastowe usunięcie. Ostatnie takie zgłoszenie wpłynęło kilka dni temu i dotyczyło ul. Przywodnej. Rośliny zostały już usunięte. 
 
Odnotowano także pojawienie się Barszczu Sosnowskiego przy ul. Noworudzkiej, rośliny porastały pobocze drogi w kierunku Jedliny- Zdroju. Grzegorz Łuczko, asystent starosty Jacka Cichury informuje, że zgłoszenie pojawiło się na początku lata i barszcz już usunięto. 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
W.Blicharz
foto:walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno