Powrót do nauki stacjonarnej 10 stycznia
- Na ten moment nic nie przeszkadza powrotowi dzieci 10 stycznia do nauki stacjonarnej – powiedział  minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że sytuacja epidemiczna jest monitorowana.
- Dziś wszyscy wrócili do nauki zdalnej. Poniedziałek, wtorek, środa to będzie nauka zdalna. W piątek w wielu miejscach są dni dyrektorskie, tam gdzie ich nie ma będzie, nauka zdalna. W poniedziałek będzie nauka stacjonarna – dodał Czarnek.
 
Wskazał, że "jeśli będzie konieczność podejmowania jakiś dalej idących decyzji w szkołach, to będziemy je podejmować w zależności od rozwoju tej fali związanej z omikronem".
 
Zgodnie w rozporządzeniem ministra edukacji i nauki – stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone od 20 grudnia do niedzieli 9 stycznia 2022 r. W miejsce nauki stacjonarnej wprowadzono zdalną. Jednak zgodnie z kalendarzem roku szkolnego zajęcia zdalne w szkołach uczniowie mieli tylko do 22 grudnia włącznie, potem rozpoczęła się przerwa świąteczna w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Formalnie przerwa trwała do 31 grudnia, ale 1 stycznia był dniem ustawowo wolnym, dodatkowo przypadał w sobotę, a 2 stycznia przypadał w niedzielę.
 
Nauka zdalna w styczniu potrwa trzy lub cztery dni. W czwartek 6 stycznia przypada święto Trzech Króli, które jest dniem wolnym. W piątek 7 stycznia będzie zaś w wielu szkołach dniem wolnym od zajęć z tzw. puli dni wolnych do dyspozycji dyrektora szkoły. Dni wolne do dyspozycji dyrektora to dni wolne od lekcji. Ustalone terminy dla danego roku szkolnego muszą zostać podane do wiadomości nauczycielom, rodzicom i uczniom do 30 września.
 
Nauka zdalna w pierwszych dniach stycznia nie dotyczy przedszkoli, te cały czas pracują stacjonarnie.

opr. adm
źródło:PAP
foto: gov.pl
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno