Menu

Powrót do nauki stacjonarnej 10 stycznia

- Na ten moment nic nie przeszkadza powrotowi dzieci 10 stycznia do nauki stacjonarnej – powiedział  minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że sytuacja epidemiczna jest monitorowana.
Powrót do nauki stacjonarnej 10 stycznia
- Dziś wszyscy wrócili do nauki zdalnej. Poniedziałek, wtorek, środa to będzie nauka zdalna. W piątek w wielu miejscach są dni dyrektorskie, tam gdzie ich nie ma będzie, nauka zdalna. W poniedziałek będzie nauka stacjonarna – dodał Czarnek.
 
Wskazał, że "jeśli będzie konieczność podejmowania jakiś dalej idących decyzji w szkołach, to będziemy je podejmować w zależności od rozwoju tej fali związanej z omikronem".
 
 
Zgodnie w rozporządzeniem ministra edukacji i nauki – stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone od 20 grudnia do niedzieli 9 stycznia 2022 r. W miejsce nauki stacjonarnej wprowadzono zdalną. Jednak zgodnie z kalendarzem roku szkolnego zajęcia zdalne w szkołach uczniowie mieli tylko do 22 grudnia włącznie, potem rozpoczęła się przerwa świąteczna w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Formalnie przerwa trwała do 31 grudnia, ale 1 stycznia był dniem ustawowo wolnym, dodatkowo przypadał w sobotę, a 2 stycznia przypadał w niedzielę.
 
Nauka zdalna w styczniu potrwa trzy lub cztery dni. W czwartek 6 stycznia przypada święto Trzech Króli, które jest dniem wolnym. W piątek 7 stycznia będzie zaś w wielu szkołach dniem wolnym od zajęć z tzw. puli dni wolnych do dyspozycji dyrektora szkoły. Dni wolne do dyspozycji dyrektora to dni wolne od lekcji. Ustalone terminy dla danego roku szkolnego muszą zostać podane do wiadomości nauczycielom, rodzicom i uczniom do 30 września.
 
Nauka zdalna w pierwszych dniach stycznia nie dotyczy przedszkoli, te cały czas pracują stacjonarnie.

opr. adm
źródło:PAP
foto: gov.pl
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ja (5 stycznia 2022 7:35)
Nie otwierać tych szkół, moja córka zaraziła się w szkole covidem,pozniej cała rodzinę. W szkołach to dopiero się zacznie. Ani maseczki nie pomogą ani dezynfekcja. Nikomu nie życzę aby przeszedł te cholerne choróbsko.
pawel (4 stycznia 2022 17:05)
→→→→→→→> Na ten moment nic nie przeszkadza powrotowi dzieci 10 stycznia do nauki stacjonarnej – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·>Jak dodał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, obecność dzieci w szkołach będzie się wiązała ze "zmianą podejścia" wobec np. noszenia maseczek czy dystansu społecznego. ––––––––––––––––––––––––––––––––––-> I taka ciekawostka z ostatnich dni z W.Brytanii , otóz zwiazek zawodowy nauczycieli wymógł na premierze Johnsonie wprowadzenie nakazu dla uczniów noszenia maseczek podczas wszystkich godzin lekcyjnych w klasach jak i poza nimi na terenie szkolnym ............czyżby ta grożba politologa Wojciecha była zapowiedzią angielskich restrykcji ????
pawel (4 stycznia 2022 16:56)
©©©© Andrusiewicz: coraz mniej szczepień w grupie 5-11 lat ©©©© –––––––––––––––––––––––-> Ostatniej doby było to 9 tys. Zaszczepionych jest 212 tys. dzieci w wieku 5-11 spośród 336 tys. rejestracji. Te wskaźniki w ostatnich dniach stanęły - powiedział. ––––––––––––––> BUEHEHEHEEHEHEHEH LALALAL NANANANAN BUEHEHEHEEHEHEH

Dodaj komentarz

szkoła  |   nauka zdalna  |   nuka stacjonarna  |   Czarnek  |   koronawirus  |  

Będzie plac zabaw i boisko. Prace ruszą wkrótce

Wyremontują boiska przy ul. Limanowskiego

Prawie 100 mln zł dostały dolnośląskie dzieci

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij