Powstanie automatyczne Biuro Obsługi Klienta w Urzędzie w Głuszycy
Ponad  250 tys. zł. przeznaczy Głuszyca na zakup opłatomatu, komputerów i...   automatycznego Biura Obsługi Klienta. Sprzęt pozwoli też urzędnikom pracować zdalnie.  Pieniądze pochodzą z programu „Cyfrowa Gmina”.  

Gmina Głuszyca otrzymała grant w wysokości 255 tys. zł. na realizację programu „Cyfrowa Gmina” . Program jest współfinansowany z funduszy unijnych. Celem projektu jest rozwój cyfrowy gminy.

- W ramach grantu zaplanowano zakup chmury obliczeniowej, platformy komunikacyjnej, stacji roboczych, a także opłatomatu uniwersalnego 
i automatycznego Biura Obsługi Klienta do nowej siedziby Urzędu Miejskiego . Zakupione wyposażenie umożliwi także na prowadzenie pracy zdalnej, spotkań i szkoleń online, co jest niezwykle ważne w dobie epidemii koronawirusa- wyjaśnia burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
Platforma komunikacyjna umożliwi zdigitalizowanie i gromadzenie dokumentów w formie cyfrowej. Pozwoli na gromadzenie także plików audio i video ze szkoleń czy spotkań online z mieszkańcami. Jak informuje głuszycki urząd, pozwoli też na przeprowadzenie masowych szkoleń, powstanie wspólna dla wszystkich wydziałów urzędu cyfrowa baza mieszkańców z prawami dostępu do informacji dla poszczególnych pracowników. 

Dla pracowników urzędu kupione zostaną zestawy komputerowe wyposażone w kamerki, głośniki i mikrofony.

- Zakup opłatomatu uniwersalnego oraz automatycznego Biura Obsługi Klienta wpłynie na poprawę jakości obsługi mieszkańców przez pracowników Urzędu Miejskiego w Głuszycy.  Urządzenia pozwolą na szybkie załatwienie spraw takich jak wniesienie opłat, złożenie wniosków, podań lub deklaracji, bez konieczności kontaktu z innymi. Zakup zestawu Digital signage umożliwi udostępnianie mieszkańcom cyfrowych treści. - informuje Agata Majewska z Urzędu Miejskiego w Głuszycy.

opr. kat
foto:
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno