Czy rząd wprowadzi nowe restrykcje ?

Do końca tygodnia mają zapaść decyzje o wprowadzeniu nowych restrykcji.  Rząd pracuje nad rozporządzeniem, które ma wprowadzić nowe obostrzenia w walce z pandemią koronawirusa. 
 

- Jeżeli zauważymy, że trend wzrostowy jest stałym trendem, będziemy podejmować decyzje w zakresie obostrzeń - mówił we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 
 

Już w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w Porannej rozmowie w RMF FM, że w środę lub w piątek mogą zapaść decyzje o wprowadzeniu kolejnych restrykcji.
 
- Jeżeli pełen arsenał związany z wyszczepieniem się kończy, to się używa tego, co zostaje w ręku. A wtedy w ręku pozostają restrykcje, pozostają obostrzenia - mówił Niedzielski.
 
Czego miałyby dotyczyć ograniczenia ?

Jak informuje Onet, ewentualne restrykcje mogą dotyczyć handlu - galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych. Chodzi o limity osób. Ograniczenia mogłyby dotknąć również branżę turystyczną - hotele, agroturystykę i restauracje. Do końca stycznia ograniczona jest liczba gości w lokalach gastronomicznych i hotelach. 

Czy 10 stycznia uczniowie wrócą do szkół ? 

Do 9 stycznia uczniowie uczą się zdalnie, powrót do zajęć stacjonarnych planowany był od 10 stycznia. Czy jednak uczniowie wrócą do szkół ? 

 Jeszcze w poniedziałek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski zapowiadał w radiowej Jedynce, że 10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi. 

Najnowsze nieformalne zalecenia Rady Medycznej w tej kwestii są jasne: nauka zdalna powinna być kontynuowana co najmniej do końca stycznia, a ferie zimowe powinny tak jak przed rokiem odbyć się w jednym terminie dla wszystkich województw
- donosi Onet. 

Dr Artur Zaczyński, członek Rady Medycznej przy premierze mówił z kolei w TVN24, że prawdopodobieństwo przedłużenia szkolnego lockdownu jako "pół na pół".

- Czy to będzie lockdown totalny, czy też lokalny, ograniczony do powiatów i województw, myślę, że w tej chwili wyliczenia trwają - powiedział dr Zaczyński.
 
Decyzje o ewentualnych nowych obostrzeniach poznamy do końca tygodnia. 
 

adm
foto: pixabay (ilustracyjne)
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno