Kradzież na klamkę: straciła 13 tys. zł.

Zamykajcie drzwi na zamek, bo możecie paść ofiarą złodziei. Przekonała się o tym  79-letnia mieszkanka Boguszowa-Gorc. Gdy brała kąpiel, złodzieje weszli do jej mieszkania i ukradli kartę bankomatową. Kobieta straciła 13 tys. zł. 

 

Kobieta o kradzieży karty zorientowała się 1 stycznia, gdy sprawdziła konto bankowe. Z konta zniknęło 13 tysięcy złotych. 

Do kradzieży doszło jednak dzień wcześniej, w jej mieszkaniu przy ulicy Racławickej w Boguszowie Gorcach. Jak ustalili policjanci, seniorka nie zamknęła drzwi wejściowych do domu na zamek. Gdy poszła się kąpać, 34-letnia kobieta okradli ją metodą na tzw. klamkę. Na klatce schodowej sprawdzała, które z mieszkań nie jest zamknięte na klucz. Weszła do mieszkania seniorki i wykorzystując jej nieuwage z  jednego z pokoi ukradła pormonetki
(w jednej z nich znajowała sie karta bankomatowa z pinem).

- Z zebranego materiału w sprawie wynikało, że pięciu wypłat w bankomatach na kwotę 5 tysięcy złotych oraz łącznie trzynastu płatności kartą na kwotę około 8 tysięcy złotych odpowiada dwóch mężczyzn oraz kobieta. Trop poprowadził boguszowskich funkcjonariuszy do Kamiennej Góry. Jeszcze drugiego stycznia zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 41 oraz 30 lat, a dzień później w ręce mundurowych wpadła 34-letnia kamiennogórzanka. - relacjonuje podkomisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 
 
Trójka złodziei przyznała się do włamania na konto bankowe. 34-latka odpowie dodatkowo za kradzież mieszkaniową.  Troje kamiennogórzan może trafić za kraty na 10 lat. Policjanci odzyskali niewielką ilość gotówki - 500 złotych.
 
Z uwagi na powyższe zdarzenie wałbrzyscy funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, abyśmy za każdym razem po wejściu do mieszkania zamykali drzwi na zamek, aby uniknąć kradzieży na właśnie na tzw. klamkę. Aby uniknąć kradzieży mieszkaniowych pamiętajmy również o tym, by ne zostawiać kluczy pod wycieraczką, gdyż złodzieje tylko czekają na okazję, aby dokonać przestępstwa. Załóżmy domofon przed wejściem do budynku lub domku jednorodzinnego. Zainstalujmy dobrej klasy zamki do drzwi wejściowych oraz zadbajmy o oświetlenie na swojej posesji, dookoła budynku i na korytarzu. Zapiszmy cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne wszystkich cennych urządzeń. Nie chwalmy się swoim bogactwem i nie zapraszajmy do swojego mieszkania osób, których dobrze nie znamy. No i najważniejsze, patrząc na powyższy przykład, nie nośmy hasła pin do karty w portfelu, tylko zapamiętajmy je.

adm
foto: 
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno