Przejechał 60-latka - 21-latek usłyszał zarzuty
Świdnicka prokuratura postawiła zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca wypadku 21-latkowi, który w Świdnicy na skrzyżowaniu ulic  Mieszka I i wodnej przejechał mężczyznę. 21-latek był pod wpływem narkotyków. 
 

Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 5 rano na skrzyżowaniu ulic Mieszka I i Wodnej w Świdnicy  Ciało zakrwawionego mężczyzny znaleźli przechodnie i poinformowali służby.  Po kilkunastu godzinach policja zatrzymała 21-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego.

Świdnicka prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, a następnie ucieczki z miejsca wypadku. Jak mówił prokurator Marek Rusin ze świdnickiej prokuratury,  21-latek umyślnie naruszył przepisy ruchu drogowego, wsiadł za kierownicę po zażyciu substancji psychotropowej, nie zachował należytej ostrożności, nienależycie obserwował drogę i w związku z tym najechał na leżącego na przejściu dla pieszych 60-latka.


Dlaczego mężczyzna leżał na przejsciu dla pieszych nie wiadomo. Jak poinformował prokurator Marek Rusin w wyniku przejechania 60-latka, doznał  on rozległych obrażeń w rejonie klatki piersiowej. Jak wynika z przeprowadzonej dzisiaj sekcji zwłok, była to bezpośrednia przyczyna zgonu, ponieważ mężczyzna w chwili najechania jeszcze żył

21-latkowi za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca wypadku grozi do 12 lat więzienia. To jednak nie jedyny zarzut jaki usłyszał mężczyzna.  Prokuratura zarzuca mu udzielenie substancji psychotropowej nieletniej dziewczynie

Chodzi o zatrzymaną przez policje 17-letnią mieszkankę powiatu dzierżoniowskiego. Mężczyźnie grozi za to 8 lat więzienia. Decyzją sądu trafił do aresztu. 

Czytaj też:
Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł

adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno