Protest ''Lex Czarnek'' w sobotę w rynku

Kolejny protest "Lex Czrnek" w sobotę o godzinie 15:00 w wałbrzyskim rynku. 


 

Projekt nowelizacji prawa oświatowego zakłada szereg zmian, polegających głównie na poszerzeniu kompetencji kuratorów kosztem dyrektorów i samorządu. 12/13 stycznia w sejmie ma odbyć sie drugie czytanie projektu. Protest zaplanowano w wałbrzyskim rynku w sobotę (8 stycznia) o godzinie 15:00. 

W Wałbrzychu protestowano już 3 stycznia. Samorządowcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice domagali się odrzucenia ustawy w całości. 
 
- Powstanie szkoła, w której decydującą rolę będzie miał kurator, który będzie mógł bez pytania kogokolwiek o zgodę i opinię, odwołać dyrektora i jeszcze postawić mu zarzuty karne, bez jakichkolwiek przesłanek merytorycznych. Powstanie szkoła, która będzie w istocie partyjną. - mówił wtedy prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
- Buduje się lęk i strach, w oparciu o który szkoły będą funkcjonowały. Tam, gdzie jest strach, nie ma miejsca na wolność i demokrację - mówiła dyrektor I LO Oksana Citak.
 
Nowelizacja ustawy wprowadza także nowy przedmiot do szkół ponadpodstawowych. Historia i Teraźniejszość ma skupiać się na wydarzeniach od drugiej połowy XX w. Ma on zastąpić realizowaną obecnie Wiedzę o Społeczeństwie.
 
Zmiany, które niesie Lex Czarnek, zostały szczegółowo omówione przez uczestników konferencji na Placu Magistrackim. Możecie ją obejrzeć w całości poniżej:
 
 
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno