Menu

Walka z nielegalnym hazardem na Dolnym Śląsku

W 2021 roku funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali 80 miejsc na Dolnym Śląsku. Zabezpieczyli w nich 367 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie prawie 326 tys. zł.

Walka z nielegalnym hazardem na Dolnym Śląsku
Dolnośląska KAS cały rok prowadzi czynności zwalczające nielegalny hazard. W 2021 roku funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali 80 miejsc na terenie Dolnego Śląska. W skontrolowanych punktach ujawniono aż 367 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie prawie 326 tys. złotych.
 
W samym grudniu 2021 roku ujawniono 27 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie ponad 30 tys. złotych w lokalach znajdujących się na terenie powiatu oleśnickiego, średzkiego oraz miast Jelenia Góra i Głogów. Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.
 
Problem nielegalnego hazardu jest znany pracownikom i funkcjonariuszom dolnośląskiej KAS od wielu lat. Zauważają oni, że wśród graczy są coraz młodsze osoby. Wychodząc naprzeciw potrzebom przeciwdziałania hazardowi w roku szkolnym 2021/2022 wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.
 
 
Od października do grudnia 2021 roku pracownicy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu i funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu odwiedzili 42 szkoły - byli w ponad 250 klasach i spotkali się z prawie 5,5 tysiącami uczniów na Dolnym Śląsku.
 
opr,.plr
foto: użyczone / FCS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

AREA 51 (8 stycznia 2022 23:05)
Pierw legalne teraz nie, a najemnicy okupanta latają i walczą z wiatrakami! Kogo to interesuje? 3 RP to firma korporacja zarejestrowana w USA jako POLAND REPUBLIC OF Policja i inne służby również mają nip i regon każdy urząd sąd czy nawet Polskie wojsko Polska nie istnieje! Czas się budzić baranki bo Polin to nie fikcja.

Dodaj komentarz

dolny śląsk  |   hazard  |   krajowa administracja skarbowa  |   automaty  |   kasyna  |  

Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie

Zabiegają o 2,3 mld euro dla Dolnego Śląska z UE

Kontrolują targowiska, sypią się mandaty

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij