Menu

Na wieżę widokową w Szczawnie-Zdroju wejdziemy w marcu

Wieża widokowa na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju ma stanąć w marcu 2022 roku. Obecnie trwają prace montażowe. 

Na wieżę widokową w Szczawnie-Zdroju wejdziemy w marcu
Oprócz wieży widokowej zostanie wybudowany w Parku Zdrojowym amfiteatr, a na Wzgórzu Gedymina zostaną zagospodarowane tereny wokół stawów.
Wieża widokowa, której koszt budowy to kwota 2,15 mln zł to obiekt turystyczny o konstrukcji stalowej otwartej bez zadaszenia.
 
Całość zostanie podzielona na trzy poziomy skomunikowane ze sobą łagodną pochylnią spiralnie po obwodzie konstrukcji, platformy wykonane zostaną z desek drewnianych — modrzew europejski. Powierzchnia zabudowy wieży to 113,09 m kw, wysokość całkowita 30,04 m, wysokość platformy widokowej 26,85 m, wysokość tarasu (balkon pośredni) 16,43 m, średnica obiektu 6 m.
 
 
 
Dodatkowo na obszarze objętym realizacją inwestycyjną przewidziano lokalizację małej architektury, renowację murów zewnętrznych po byłej zabudowie i uporządkowanie terenu dla celów turystycznych. Na inwestycje gmina pozyskała środki finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
Inwestycja realizowana jest w ramach I etapu zagospodarowania terenu Wzgórza Gedymina i Parku Zdrojowego.
 
red
foto i info: fb Uzdrowiskowa Gmina Szczawno-Zdrój

Komentarze

Przemo (12 stycznia 2022 8:05)
Cytuję użytkownika: akm
Czy na tą zapowiadaną wierzę może dostać się samodzielnie inwalida na wózku.
Po zabiegu u Mejzy bez problemu.
Janek (11 stycznia 2022 21:16)
Wierzę - wiara Wieża na Gedymina
akm (11 stycznia 2022 20:01)
Czy na tą zapowiadaną wierzę może dostać się samodzielnie inwalida na wózku.
piotr (11 stycznia 2022 19:05)
Cytuję użytkownika: kolejarz
byliscie na borowej czy trojgarbie jest tam gdzie toaleta czy parking jak jakis glab bedzie chcial wjechac autem to i tak wjedzie ile sie idzie od slonecznej polany na wzgorze zalatw potrzebe tam i po krzyku
Nie załapałeś więc tłumaczę. Chodzi o to, że w Szczawnie i w Wałbrzychu prawie nie ma publicznych toalet, a wywala się kasę na takie inwestycje
jan (11 stycznia 2022 18:19)
Cytuję użytkownika: Pan
Cytuję użytkownika: Robroy
Wieża a gdzie WC ty w mieście które jest miastem uzdrowiskowym ludzie przyjeżdżają a potrzeby załatwiają gdzie się da _wstyd
Trafione w punkt.
dokładnie
kolejarz (11 stycznia 2022 16:36)
byliscie na borowej czy trojgarbie jest tam gdzie toaleta czy parking jak jakis glab bedzie chcial wjechac autem to i tak wjedzie ile sie idzie od slonecznej polany na wzgorze zalatw potrzebe tam i po krzyku
Fliper (11 stycznia 2022 14:00)
Pewnie takie samo gówno będzie jak w starej złomiarni, 3 razy niższe niż mogłoby być.
Max (11 stycznia 2022 13:46)
A gdzie parkingi i wc
Pan (11 stycznia 2022 12:03)
Cytuję użytkownika: Robroy
Wieża a gdzie WC ty w mieście które jest miastem uzdrowiskowym ludzie przyjeżdżają a potrzeby załatwiają gdzie się da _wstyd
Trafione w punkt.
Tom (11 stycznia 2022 0:37)
Pieniadze wyrzucone w bloto bo z tego miejsca nie ma widoku moze w strone Chełmca a tereny przy stawie porazka jungla
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

wieza  |   widokowa  |   szczawno  |   zdroj  |   montaz  |  

Raper Sobota zagra w Szczawnie-Zdroju dla chorej Gabrysi

O krok od tragedii. Autokar z dziećmi wjechał do rowu

Odkrycie na Starym Zdroju. Przedwojenne skrzynie, walizki, książki,...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij