Menu

Jeden zniszczył drzwi a drugi lampki świąteczne

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch wandali. Pierwszy z nich to 24-latek, drugi ma dopiero 14 lat. Obaj odpowiedzialni są za niszczenie mienia.

Jeden zniszczył drzwi a drugi lampki świąteczne
 Kompletnie pijany dorosły mężczyzna zdemolował drzwi wejściowe do mieszkania, a nieletni uszkodził rozwieszone na terenie galerii handlowej świąteczne lampki. 24-latkowi grozi teraz 5 lat więzienia. O losie nastolatka zadecyduje natomiast sąd rodzinny.
 
Policjanci zostali poinformowani, że agresywny mężczyzna demoluje drzwi wejściowe do jednego z mieszkań w budynku przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu.
 
Sprawcą miał to być syn pokrzywdzonej kobiety, który kompletnie pijany przyszedł zrobić awanturę. Podejrzany uciekł z miejsca zdarzenia, ale  chwilę później został zatrzymany. Okazało się, że miał 1,20 promila alkoholu w organizmie, dlatego noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy.
 
Po wytrzeźwieniu 24-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Straty oszacowane zostały na kwotę 1500 złotych. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu 5 lat więzienia. 
 
 
W piątek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nastolatka przez pracowników ochrony galerii handlowej, dlatego też udali się na ul. 1 Maja w Wałbrzychu.
 
Na miejscu okazało się, że 14-latek przzeciął kabel i uszkodził lampki świąteczne umiejscowione na zewnątrz budynku. Groził również pozbawieniem życia interweniującemu pracownikowi.
 
Funkcjonariusze  zatrzymali więc sprawcę i zawieźli na komisariat. Sporządzona przez mundurowych została dokumentacja, która trafi teraz do sądu rodzinnego, a ten podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Irek (11 stycznia 2022 13:05)
Kwiat młodzieży tego całego wałbrzyskiego gówna pedale tam tylko maja wstęp ludzie z sobiecina???
patusy (11 stycznia 2022 10:03)
Kwiat młodzieży sobieńcińskiej

Dodaj komentarz

lampki  |   wandal  |   uszkodzenie  |   walbrzych 997  |   policja  |   interwencja  |   zatrzymanie  |   galeria  |   zniszczenia  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Chcieli go ukarać - pobili go, rozebrali i zostawili na mrozie

Wypadek na Podgórzu, jedna osoba w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij