Jeden zniszczył drzwi a drugi lampki świąteczne

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch wandali. Pierwszy z nich to 24-latek, drugi ma dopiero 14 lat. Obaj odpowiedzialni są za niszczenie mienia.

 Kompletnie pijany dorosły mężczyzna zdemolował drzwi wejściowe do mieszkania, a nieletni uszkodził rozwieszone na terenie galerii handlowej świąteczne lampki. 24-latkowi grozi teraz 5 lat więzienia. O losie nastolatka zadecyduje natomiast sąd rodzinny.
 
Policjanci zostali poinformowani, że agresywny mężczyzna demoluje drzwi wejściowe do jednego z mieszkań w budynku przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu.
 
Sprawcą miał to być syn pokrzywdzonej kobiety, który kompletnie pijany przyszedł zrobić awanturę. Podejrzany uciekł z miejsca zdarzenia, ale  chwilę później został zatrzymany. Okazało się, że miał 1,20 promila alkoholu w organizmie, dlatego noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy.
 
Po wytrzeźwieniu 24-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Straty oszacowane zostały na kwotę 1500 złotych. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu 5 lat więzienia. 
 
W piątek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nastolatka przez pracowników ochrony galerii handlowej, dlatego też udali się na ul. 1 Maja w Wałbrzychu.
 
Na miejscu okazało się, że 14-latek przzeciął kabel i uszkodził lampki świąteczne umiejscowione na zewnątrz budynku. Groził również pozbawieniem życia interweniującemu pracownikowi.
 
Funkcjonariusze  zatrzymali więc sprawcę i zawieźli na komisariat. Sporządzona przez mundurowych została dokumentacja, która trafi teraz do sądu rodzinnego, a ten podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno