Kosztowna miłość - straciła 70 tys. zł

Miłość i chęć zysku może kosztować naprawdę sporo... pieniędzy. Ku przestrodze publikujemy dziś historię kobiety, która straciła 70 tys. zł.  - z miłości do żołnierza z Ameryki, a później z chęcie odzyskania pieniędzy od oszusta. 

Najczęściej tracimy pieniądze oszukani w sieci podczas zakupów. Złodzieje zwykle wyłudzają nasze  dane do logowania do kont bankowych. Czasem jednak padamy ofiarą oszustwa przez miłość.. 

To historia kobiety, umownie mówmy o niej Pani Ania, która została oszukana na "amerykańskiego żołnierza". 

Pani Ania poznała przez internet mężczyznę.  Przystojniak, na przesłanym  zdjęciu, pięknie prezentował się w mundurze amerykańskiej armii. Mężczyzna zaprzyjaźnił się z nią stopniowo zdobywając jej zaufanie. Po wymianie wiadomości opowiedział jej swoją niesamowitą historię, że zarobione na misji pieniądze musi przesłać do kogoś żeby ich nie stracić, a ponieważ właśnie jej zaufał, to prześle je do Polski. Mężczyzna obiecał też, że przyjedzie do naszej bohaterki. "Amerykański żołnierz" potrzebował jedynie pieniędzy na „opłacenie” przesyłki i cła.

Pani Ania, nieświadoma oszustwa,  przesłała mężczyźnie w sumie 60 tysięcy złotych.

Kiedy kobieta zorientowała się, że została oszukana, a "amerykański żołnierz" sprzedał jej jedynie piękną historię i wcale nie zamierza wysyłać pieniędzy i przyjeżdżać do Polski - 
zaczęła szukać go  w sieci.

Kobieta trafiła na kolejnego „amerykańskiego żołnierza”, który honorowo obiecał odnaleźć „tego oszusta”, ale potrzebował pieniędzy na działanie, a akurat „zablokowali mu konto”. Kobieta pozwoliła się oszukać po raz drugi i wpłaciła kolejnemu nieznanemu mężczyźnie 10 tysięcy…

W sumie nasza bohaterka straciła 70 tysięcy złotych, a "amerykańcy żołnierze" zniknęli... 
 
Policja ostrzega: 
 
Wielokrotnie przypominamy, że warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Najważniejsza dla wszystkich powinna być zasada ograniczonego zaufania. Tylko ostrożność i dokładne weryfikowanie informacji i kontaktów w Internecie pozwoli ograniczyć cyberprzestępcom zdobycie dostępu do zawartości naszych urządzeń – smartfonów i komputerów – za ich pośrednictwem do naszych kont bankowych, kont w portalach społecznościowych, skrzynek poczty elektronicznej – zarówno prywatnych jak i służbowych.

Wyjątkowo perfidne jest wykorzystywanie przez bezwzględnych oszustów osób poszukujących w sieci nowych przyjaciół. Wielokrotnie już pojawiały się w mediach historie kobiet oszukanych na „amerykańskiego żołnierza”. 
 
Musimy być także ostrożni kiedy dostajemy „bardzo atrakcyjne” propozycje zarobienia pieniędzy. Takie propozycje wysyłają na nasze skrzynki mailowe między innymi oszuści w „przekręcie nigeryjskim”. Oszustwo to polega na prostej manipulacji - obietnicy szybkiego i łatwego zysku pochodzącego z podziału dużej sumy pieniędzy. Może to być wypłata części rzekomego spadku, albo znalezionej przypadkiem fortuny w czasie misji wojskowej lub wypłaty wysokiego wynagrodzenia w zamian za udział w międzynarodowym transferze środków pieniężnych. Cel  działania oszustów jest w rzeczywistości inny - wyłudzenie pieniędzy od łatwowiernej ofiary.
 
opr. pos
foto: adobestock
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno