Nieprawidłowości w wałbrzyskim szpitalu - sprawą zajmie się prokuratura
Wałbrzyska prokuratura rozpoczęła analizę zawiadomienia dotyczącego nieprawidłowości wałbrzyskim Szpitalu im. Sokołowskiego. Sprawa dotyczy między innymi prezydenta miasta - informuje Radio Wrocław. 
 
Do wałbrzyskiej Prokuratury Rejonowej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w  placówce - dotyczy nieprawidłowości jakich mieli dopuścić się pracownicy. Chodzi między innymi o ewidencje godzin pracy. 

-  Czyny zabronione miały polegać na wprowadzeniu w błąd pracodawcę, co do rzeczywiście świadczonej pracy oraz liczby przepracowanych godzin przede wszystkim w 2021 roku. Zawiadomienie złożył pełnomocnik szpitala i dotyczy między innymi prezydenta miasta Wałbrzycha  - infomuje w rozmowie z Radio Wrocław, prokurator Marcin Witkowski

Prokuratura rozpoczęła analizę zawiadomienia, zabezpiecza też materiał dowodowy 

Na początku grudnia Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zakończył audyt w szpitalu.  Jednym z obszarów kontroli była zgodność wymiaru czasu pracy, wraz z jego ewidencją, zatrudnionego wówczas w placówce dra Romana Szełemeja. Kontrolą objęto okres od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku.

Kontrola potwierdziła, że dochodziło do przypadków, kiedy lekarz Roman Szełemej nie będąc na dyżurze w Szpitalu, w swoim rozliczeniu czasu pracy wykazał obecność na całym dyżurze, za który następnie wypłacono mu nienależne wynagrodzenie.  - informował Urząd Marszałkowski. 

- Z przykrością stwierdzam, że po raz kolejny Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego obecnej kadencji, publicznie zniesławiają moją osobę. - komentował  komunikat Urzędu Marszałkowskiego prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

Treść komunikatu Urzędu Marszałkowskiego i komentarz prezydenta Romana Szełemeja znajdziesz TUTAJ -  Znamy wyniki kontroli w wałbrzyskim szpitalu

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com
 
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno