Menu

Zmiany kadrowe w wałbrzyskim Sądzie Rejonowym

Z rozpoczęciem nowego roku Sąd Rejonowy w Wałbrzychu ma nowe kierownictwo. Minister Sprawiedliwości nominował na stanowisko prezesa Zofię Gluzę a nowym dyrektorem sądu został Przemysław Rakowski.

Zmiany kadrowe w wałbrzyskim Sądzie Rejonowym

Zofia Gluza zastąpiła poprzednią prezes sądu Magdalenę Mroczkowską, której nominacja wzbudzała pewne kontrowersje w środowisku sędziowskim. Mroczkowska została prezesem sądu mając zaledwie dwuletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku sędziego. Wcześniej, jak ustaliła Gazeta Wyborcza aż 51 razy  w ciągu 10 lat bezskutecznie podchodziła do konkursu sędziowskiego. To na jej wniosek w ubiegłym roku  zlikwidowano w Wałbrzychu Wydział Pracy, co zbulwersowało samorządowców z regioniu.

 

Zapytaliśmy Ministerstwo Sprawiedliwości o powody odwołania prezes Mroczkowskiej. Okazuje się, że jest to związane z upływem czteroletniej kadencji. Zapytaliśmy także o doświadczenie zawodowe nowej prezes Zofii Gluzy.

 

- Pani Zofia Gluza jest sędzią sądu rejonowego, więc spełnia ustawowe wymogi dotyczące pełnienia funkcji prezesa sądu rejonowego - czytamy w informacji Wydziału Prasowego Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Bardziej precyzyjne informacje podaje Gazeta Wyborcza informując, że nowa prezes pracuje w SR w Wałbrzychu od pięciu lat. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Egzamin sędziowski złożyła w 2007 roku. Po ukończeniu aplikacji sądowej była asystentką sędziego w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Świdnicy, a w 2009 roku została tam mianowana referendarzem sądowym.

 

 

Zmiana nastąpiła także na stanowisku dyrektora sądu. W październiku ubiegłego roku  odwołana została Danuta Kowal a 1 stycznia powołano na to stanowisko Przemysława Rakowskiego.

 

- Pan Przemysław Rakowski ma wiedzę w zakresie zarządzania instytucjami publicznymi, finansów publicznych, prowadzenia inwestycji i gospodarowania mieniem Skarbu Państwa. Posiada co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej dwuletni na stanowisku kierowniczym - informuje Wydział Prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

plr

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Heniek (13 stycznia 2022 12:21)
Co to ludzi obchodzi? Nazwiska ich nie interesują,oczekują sprawiedliwych wyroków i sądów bez kumoterstea i przynaleznosci partyjnych .

Dodaj komentarz

Likwidacja Wydz. Pracy SR - klamka zapadła

Podpisz petycję w sprawie likwidacji Wydziału Pracy w SR

Petycja w sprawie likwidacja Wydziału Pracy SR w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij