II LO na setnym miejscu wśród polskich liceów

Na siódmym miejscu w województwie dolnośląskim i setnym w Polsce uplasowało się wałbrzyskie II Liceum Ogólnokształcące w corocznym rankingu "Perspektyw". I LO jest 26-te na Dolnym Śląsku i 407 w kraju. 

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez Perspektywy  już po raz dwudziesty czwarty.
 
– Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji. W Rankingu Liceów i Techników korzystamy wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO). - mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych.


Najlepsze w rankingu okazało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Wałbrzych na tle kraju wypada dość blado: 

II LO im. Hugona Kołłątaja znalazło się na 100 miejscu w rankingu krajowym (w 2021 roku 77 miejsce i miejsce 67 w roku 2020 i 2019 roku. Na Dolnym Śląsku jest na 7 miejscu i to jest niezły wynik. 


I LO i,. Ignacego Paderewskiego na Dolnym Śląsku uplasowało się na 26 pozycji, jednak w kraju jest poza 4 setką (407 miejsce). Jest to wzrost w porównaniu z rokiem 2021 (568), jednak I LO bywało już na wyższych pozycjach: 2020 rok - 395 miejsce, 2019 rok - 284 miejsce w kraju. 

III LO zajęło 68 miejsce na Dolnym Śląsku. opr. adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno