Menu

Pożar w Zamku Książ - policja bada sprawę

Policja bada, czy w Zamku Książ doszło do podpalenia. Jak informują przedstawiciele Zamku na monitoringu widać osobę, która mogła wzniecić pożar. 

Pożar w Zamku Książ - policja bada sprawę
W tunelu technicznym zapalił się styropian. Dym włączył czujki i przyjechała straż pożarna. 
 
- Wybuchł pożar na poziomie -2. Jest to dolna cześć Zamku, gdzie  zapaleniu uległa część składowanego do celów budowlanych styropianu. Było trochę dymu i wzbudziło to czujki. Ten dym dostał się na poziom 0. Po kilku minutach od przyjazdu straży, sytuacja była już opanowana. - mówiłTomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej. 
 
- Prowadzimy czynności w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Weryfikujemy, czy doszło do czynu zabronionego. - informuje rzecznik wałbrzyskiej policji, Marcin Świezy. 
 
 
O tym, że do podpalenia nie doszło przypadkowo poinformował Zamek Książ. 
 
- Incydent związany z zadymieniem w Książu wydarzył się w tunelu gospodarczym pod zamkiem.  Odpowiedzialny był podpalacz, co wynika z zapisu taśm monitoringu.  Zadziałał system przeciwpożarowy, straż pojawiła się na miejscu natychmiast. Sytuacja została szybko opanowana i nie stanowiła zagrożenia dla osób ani mienia.  Materiał dowodowy zabezpieczyła policja. Sprawcy są poszukiwani. - informuje rzecznik Zamku Książ, Mateusz Mykytyszyn
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ochroniarz (15 stycznia 2022 20:54)
Sprawdzcie tego narkomana co u nas pracuje. Nie wiem jak się nazywa ale jeździ Passatem DJA 4Uxxx. Widziałem jak tego dnia coś kombinował ale myślałem że znowu przyćpał.
poko (14 stycznia 2022 21:59)
Do "Jarek" A tobie to wszystko z PiS-em się kojarzy jak pewnemu gościowi z kawału z zadkiem.
Roman 500 000 (13 stycznia 2022 21:50)
Książ ze styropianu??
Jarek (13 stycznia 2022 18:57)
Ładni ci chłopcy z PiSu. Mniam mniam popieram całym sercem i nie tylko.

Dodaj komentarz

ksiaz  |   zamek  |   pozar  |   112  |   997  |   policja  |   tunel  |   dym  |   interwencja  |   997  |   walbrzych  |  

Za kradzież rur, kabli i dewastację zabytku mogą trafić do więzienia

Droga zablokowana - wypadek na Kamienieckiej

3 promile za kółkiem - skończyło się na drzewie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij