Z gospodarską wizytą w Głuszycy

W Głuszycy powstanie basen kryty. Koszt realizacji to 6 milionów złotych. Planowany termin zakończenia prac to luty 2018, ale prawdopodobnie już w grudniu bieżącego roku obiekt zostanie otwarty.

Wyświetl galerię 1/10

Budowa basenu jest częścią projektu „Dolnośląski Delfinek” obejmującego budowę małych, przyszkolnych, krytych pływalni.

 - Uruchomiliśmy projekt Delfinek dla samorządów. W skutek decyzji rządowych projekt dofinansowujemy jako województwo w granicach 60%. Pozostałe 40% pochodzi z gminy. Piękny obiekt, bardzo potrzebny tej miejscowości. Nie tylko dla uczniów ale i dla mieszkańców. Będzie stanowił dodatkową zachętę do tego by turyści odwiedzali Głuszycę. - mówi marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

 - Przede wszystkim podejmując się tego wyzwania mieliśmy na uwadze dzieci i mieszkańców Głuszycy, ponieważ w głuszyckich szkołach uczy się ponad 600 dzieci. W drugiej kolejności będzie to wzbogacenie oferty turystycznej Głuszycy. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.

 Basen powstanie przy Szkole Podstawowej Nr 3.

 

pm

foto: WTV

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno